Glifosatas naudojamas atsakingiau?
2019-08-05
Pixabay nuotrauka

Vilnius. Valstybinė augalininkystės tarnyba praneša, kad šiemet per patikrinimus nenustatyta glifosato turinčių augalų apsaugos produktų naudojimo pažeidimų.

Augalininkystės tarnyba nuolat stebi augalų apsaugos produktų (AAP), sudėtyje turinčių veikliosios medžiagos glifosato, galimai netinkamą (ne pagal paskirtį, nesilaikant etiketėje nustatyto laikotarpio iki derliaus nuėmimo) naudojimo, o specialistai vykdo planinius tikrinimus bei stebėjimus ūkiuose, taip pat operatyviai reaguoja į gyventojų pranešimus apie galimai netinkamą glifosatų ar kitų augalų apsaugos produktų naudojimą.

2017 m. buvo nustatyta 12 netinkamo naudojimo atvejų, 2018 m. -  5 atvejai. Dažniausi pažeidimai buvo, kai glifosato turintys AAP buvo naudojami augalams ne pagal paskirtį (grikių, žirnių pasėliuose), pasitaikė keli atvejai, kai pasėliai buvo nupurkšti nesilaikant etiketėje nustatyto laikotarpio iki derliaus nuėmimo, kuris yra 10–14 d.

RVAC 21 09 30

Šiais metais vykdant stebėjimą ir patikrinimus glifosato turinčių AAP naudojimo pažeidimų dar nebuvo nustatyta.

Tarnyba primena, kad ūkininkams būtina atidžiai skaityti informaciją, nurodytą produkto etiketėje, bei laikytis visų ten nurodytų reikalavimų, o esant reikalui – dėl naudojimo konsultuotis su Augalininkystės tarnybos specialistais.

Visuomenė taip pat raginama būti neabejinga ir pranešti apie pastebėtus galimus AAP naudojimo pažeidimus Augalininkystės tarnybos regioniniams skyriams.

VAT, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai