Apklausti įtariamieji dėl mįslingo įvykio kukurūzų laukuose
2017-10-26

Panevėžys. Kaip jau skelbta, policija aiškinasi, kas Panevėžio rajone, Švaininkų kaime, bendrovei priklausančiuose kukurūzų laukuose, prie stiebų pririšo metalo gabalus, gadinančius bendrovės techniką. Nukentėjusios Žemės ūkio bendrovės „Atžalynas" vadovas Mantas Kavoliūnas nenoriai pasakojo apie incidentą.

„Galiu tik tiek pasakyti, kad vyksta tyrimas. Tikiuosi, kad kaltininkai bus nustatyti", - sakė jis.

M. Kavoliūnas teigė turįs savo spėjimų dėl šio įvykio, bet nenorėjo jais dalintis, kad nepakenktų tyrimui. „Tikrai nenoriu skleisti gandų. Negaliu atsakyti, kokius nuostolius patyrėme. Sugadintas „Claas Jaguar" kukurūzų smulkintuvas. Išsiuntėme užsakymą dėl detalių, kai jas gausime, žinosime, kokie yra mūsų nuostoliai", - sakė M. Kavoliūnas.

RVAC 21 09 30

Panevėžio rajono ūkininkus nustebino šis įvykis. Jų manymu, mažai tikėtina, kad šį nusikaltimą padarė visiškai su žemės ūkio technika nesusijęs žmogus. Pasak ūkininkų, šis įvykis labiausiai panašus į kažkieno kerštą.

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Rasa Galkauskienė „Mano ūkiui" teigė, kad kaltinimai niekam  nepareikšti. „Kol kas apklausiami liudytojai. Turime du įtariamuosius, tačiau kol kas nagrinėjamos visos versijos", - teigė R. Galkauskienė.

Kaip vakar pranešė policija, pirmadienį į teisėsaugą kreipęsis 1976 metais gimęs vyras nurodė, kad nuimant kukurūzų derlių, smulkintuvas kartu su kukurūzo stiebu paėmė prie jo pririštą plastikinę žarną, kurios viduje buvo pridėta metalo, dėl ko buvo sulaužyti smulkintuvo smulkinimo peiliai, traiškymo būgnai. Vėliau smulkintuvą suremontavus ir nuimant tame pat lauke derlių, šio peiliai vėl nupjovė ant stiebo pririštą guminės žarnos gabalą, kurios viduje buvo įkišta armatūra.

Antradienį nuimant derlių kitame bendrovei priklausančiame lauke tuo pačiu suremontuotu smulkintuvu, kartu su kukurūzo stiebu vėl buvo paimta prie stiebo pririšta guminės žarnos dalis, kurios viduje buvo įkišta armatūra, smulkintuvas sulaužytas. Laukuose rasta tarp kukurūzų prikišta armatūros dalių. Sugadintas bendrovės turtas, susmulkintas metalas papuolė į gyvulių pašarus.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai