


Vilnius. Žemės ūkio ir didmeninės prekybos įmonių grupė „Agrokoncernas“ turės sumokėti daugiau kaip 2 mln. eurų antidempingo mokesčių už iš Rusijos importuotas trąšas ir 370 tūkst. eurų baudą, nusprendė teismas.
Vilniaus apygardos administracinis teismas pranešė atmetęs „Agrokoncerno“ skundą dėl Muitinės departamento sprendimo mokėti antidempingo muitą.
Pasak teismo, muitinė pagrįstai konstatavo, kad „Agrokoncerno“ importuotoms trąšoms turi būti taikomas galutinis antidempingo muitas, taip pat pagrįstai skyrė 370,5 tūkst. Eur baudą ir apskaičiavo mokestinę nepriemoką: 1,5 mln. Eur galutinio antidempingo muito, 321,5 tūkst. Eur importo PVM, 38,4 tūkst. Eur muito delspinigių, 44,1 tūkst. Eur PVM delspinigių.
Muitą už rusiškas trąšas bendrovė įpareigota sumokėti dar 2018 metais. Grupė skundė šį sprendimą Mokestinių ginčų komisijai, tačiau jo netenkino, ginčas persikėlė į teismus.
Ginčas kilo Muitinei nusprendus, kad „Agrokoncerno“ 2017 m. pabaigoje importuotose trąšose esantis amonio nitrato kiekis sudarė daugiau kaip 80 proc. masės, todėl bendrovė privalo mokėti antidempingo mokestį.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Iš pareigų traukiasi NŽT direktorius
2025-08-27 -
Derybose dėl valdančiosios koalicijos užuominos apie ministerijas ir degalus
2025-08-22 -
Teismas imasi kailinių žvėrelių ūkių ieškinio prieš valstybę
2025-08-21
Skaitomiausios naujienos
-
Pakruojo r. oficialiai užfiksuotas žieminių kviečių rekordas
2025-08-25 -
Nemunu atplukdytas rekordinis grūdų krovinys
2025-08-21 -
Jurbarko rajono ūkių veidas: smulkieji traukiasi, stambieji įsitvirtina
2025-08-22
(0)