Naujoji biokuro katilinė: pigesnė šilumą gyventojams ir verslui
2015-05-13

Elektrėnai. Premjeras Algirdas Butkevičius ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė apsilankė naujojoje Elektrėnų komplekso biokuro katilinėje, kur šilumos energija bus gaminama panaudojant vietinius atsinaujinančius energijos išteklius. Tikimąsi, kad Elektrėnų gyventojams šilumos kaina mažės.

„Elektrėnai pagaliau pateks tarp tų savivaldybių, kuriose šilumos energija bus gaminama naudojant ne brangias dujas, o atsinaujinančius išteklius, medienos atliekas. Sumažėjus šilumos energijos kainai, netrukus šio projekto naudą pajus visi miesto gyventojai. Šis projektas buvo numatytas Vyriausybės programoje, per trumpą laiką pavyko šią užduotį įgyvendinti", - sakė premjeras A. Butkevičius. Skaičiuojama, kad šilumos kaina Elektrėnų gyventojams turėtų būti mažesnė, negu vidutinė rinkos kaina.

Investicijų į biokuro katilinę dydis siekė kiek per 18 mln. eurų. Projektas iš dalies yra finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Siekdama kaip galima mažesnės šilumos gamybos kainos, „Lietuvos energijos gamyba" pasinaudojo galimybe pateikti paraišką pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas energijos gamybai" ir projektui gavo maksimalią 1,73 mln. eurų paramą. Kitas projektui reikalingas lėšas skyrė pati „Lietuvos energijos gamyba", dalį paskolino komerciniai bankai.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Vyriausybės vadovas su žemės ūkio ministre apsilankė ir bendrovės „Kietaviškių gausa" šiltnamiuose. Juose užauginama nemažai daržovių, tačiau nuolat brangstanti šilumos ir elektros energija kelia produkcijos kainą.

Premjeras Algirdas Butkevičius su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene apsilankė bendrovėje „Kietaviškių gausa"

„Lietuvoje pagaminami produktai yra aukštos kokybės, bet kartu jie turi būti konkurencingi pasaulinėje rinkoje. Šiuos šiltnamius reikia sutvarkyti, kad jie atitiktų europinį lygį, o daržovės būtų auginamos kuo mažesnėmis sąnaudomis", - kalbėjo žemės ūkio ministrė.

Šiluma į Kietaviškes tiekiama iš Elektrėnuose esančios Lietuvos elektrinės. Trasos ilgis siekia 5,5 kilometro. Šiltnamiai per metus sunaudoja beveik tiek pat šilumos, kiek visas miestas. Tačiau kol šilumą pasiekia galutinį tašką, jos netenkama kone ketvirtadalio, todėl šilumos trasą būtina atnaujinti ir modernizuoti.

„Per trumpą laiką pademonstravome gebėjimą prisitaikyti. Įgyvendinome svarbų ir gyventojams bei verslui naudingą projektą. Ateityje mūsų taip pat laukia ambicingi projektai, kuriuos sieksime realizuoti. Bendrovės „Kietaviškių gausa" šiltnamiai - tai vienas iš svarbiausių objektų Lietuvos ūkiui, taip pat tai vienas pagrindinių mūsų klientų, kuriam gaminame šilumą," -  kalbėjo UAB „Lietuvos energija" generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

ŽŪM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai