Gyventojų saulės elektrinėms ir katilams skirta dar 21 mln. eurų
2021-04-01

Vilnius. Prasideda naujas paramos etapas gyventojų saulės elektrinėms įsirengti ar seniems šildymo katilams pasikeisti, iš viso tam skirta per 21 mln. eurų. Teikti paraiškas galima nuo kovo 31 d. iki balandžio 30 dienos, pranešė Energetikos ministerija (EM). 

Žmonės iki 10 kilovatų (kW) galios saulės elektrines gali įsirengti namuose arba įsigyti iš nutolusių saulės elektrinių parko. Tam skirta 12 mln. eurų paramos. 

Gyventojai, kurie ketina įsirengti saulės elektrinę toje vietoje, kur ir vartos elektros energiją, geografiškai nutolusiuose nuo elektros energijos vartojimo vietose arba elektros energijos vartojimo vietoje daugiabučiame pastate ar jo teritorijoje, gali gauti 243 eurų arba 323 eurų kompensaciją už 1 kW, priklausomai nuo to, ar elektrinę įrenginės su inverteriu ar be jo.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Gyventojams, kurie įsigys saulės elektrinę iš elektrinių parko, kompensuojami 323 eurai už 1 kW.

EM informuoja, jog prieš įsirengdami saulės elektrines, žmonės turėtų įsivertinti savo elektros vartojimo poreikius ir technines elektrinės prijungimo galimybes. Dėl to rekomenduojama pasikonsultuoti su ESO.

Parama skiriama įsigyti iki 10 kW galios elektrinei. Gyventojai gali įsigyti ir didesnės nei 10 kW galios elektrinę, tačiau finansavimas bus skiriamas už 10 kW.

Seniems malkas, pjuvenų briketus deginantiems katilams pakeisti numatyta beveik 9,3 mln. eurų.

Šią paramą gali gauti žmonės, norintys senus biokuro katilus pasikeisti į naują 5 klasės biokuro katilą arba šilumos siurblį  (oras-vanduo, žemė-vanduo, vanduo-vanduo). Norint gauti paramą gyvenamojo namo, kuriame norima keisti katilą, statybos pabaigos metai turi būti ne vėlesni nei 2015 m. ir pastatas neturi būti prijungtas prie centralizuotai tiekiamos šilumos sistemos.

Praėjusiais metais saulės elektrinėms jau skirta 30,2 mln. eurų, o katilams – 13,8 mln. eurų. 

Pasak EM, gaminančių vartotojų skaičius per paskutinius metus sparčiai augo. Šiuo metu Lietuvoje yra beveik 9,5 tūkst. gaminančių vartotojų, o įrengtoji galia siekia daugiau nei 88 megavatus.

 BNS, MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai