Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
BŽŪP
Europarlamentarai už ŠESD emisijų mažinimą
Asociatyvi freepik.com nuotr.

Strasbūras. Europarlamentarai atnaujino ES taisykles, pagal kurias iki 2030 m. ES kai kuriose srityse įpareigota sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas 40 procentų. Lietuvos tikslas – sumažinti 21 proc., palyginti su 2005 metais.

Reglamente nustatyti privalomi metiniai tikslai žemės ūkio, kelių transporto, pastatų šildymo ir atliekų tvarkymo srityse, taip pat mažiems pramonės įrenginiams.

Teisės akte 2030 m. teršalų sumažinimo tikslas, palyginti su 2005 m. lygiu, padidinamas nuo 30 proc. iki 40 procentų. Visos ES šalys turės sumažinti ŠESD emisijas ž nuo 10 proc. iki 50 procentų. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Kiekvienos šalies tikslai grindžiami bendruoju vidaus produktu vienam gyventojui ir ekonominiu veiksmingumu. ES valstybės taip pat kasmet turės užtikrinti, kad neviršys metinių nustatytų kvotų.

Pagal priimtas taisykles, ES šalys galės lanksčiai siekti savo tikslų užtikrindamos teisingą ir socialiniu požiūriu sąžiningą pertvarką, tačiau kartu panaikinamos ir bendro ES tikslo siekti neutralumo klimatui trukdančios spragos. Dėl to nustatytos ribos, kurių turi laikytis valstybės, norėdamos sutaupyti ankstesniems metams joms nustatytas kvotas, pasiskolinti iš kitų metų kvotų ir prekiauti kvotomis su kitomis valstybėmis.

Dokumentą dabar turi oficialiai patvirtinti ES Taryba. Tuomet jis bus paskelbtas ES oficialiajame leidinyje ir įsigalios po 20 dienų.

Už šį reglamentą balsavo 486 EP nariai, prieš – 132, susilaikė –10

Šaltinis: europarl.europa.eu
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas pastaruoju metu jums kelia daugiausia išbandymų?
  Visos apklausos