Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
BŽŪP
Europos parlamentas nesutinka mažinti lėšų regionams

Strasbūras. Europos Parlamentas (EP) vasario 14 dieną patvirtino savo poziciją dėl 2021–2027 m. ES regionų plėtros finansavimo taisyklių.

Europarlamentarai įsitikinę, jog 2021–2027 m. laikotarpiu regionams ES turi skirti tiek pat lėšų, kiek skiriama dabar – 378,1 mlrd. eurų 2018 metų kainomis.

Mažiau išsivysčiusiems regionams EP siūlo teikti didesnę paramą: ES lėšomis apmokėti iki 85 proc. juose įgyvendinamų projektų (Europos Komisija siūlė 70 proc.), taip pat jiems numatyti 61,6 proc. visų Europos regioninės plėtros, Sanglaudos bei Europos socialinio (EFS+) fondų lėšų. Be to, ES turėtų gausiau prisidėti prie pereinamųjų ir labiau išsivysčiusių regionų plėtros, atitinkamai apmokėdama 65 proc. ir 50 proc. juose plėtojamų projektų. EP taip pat siūlo skirti 1,6 mlrd. eurų atokiausiems regionams plėtoti.

Bioversija 22 08 31

Europarlamentarai siekia, kad naujosios taisyklės labiau atitiktų bendruosius ES politikos tikslus: didinti konkurencingumą ir stiprinti mažesniąsias įmones; nustatyti energijos tiekimo ir vartojimo efektyvumo priemones; saugoti aplinką ir kovoti su klimato kaita; skatinti tvarų ir pažangų judumą; taip pat užtikrinti žmogaus teises, lyčių lygybę ir nediskriminavimą.

Naujųjų taisyklių projektui pritarė 460 EP narių, nepritarė 170, o susilaikė 47. Dėl jų dar bus deramasi su ES Taryba.

Siekiant gerinti fondų tarpusavio sąveiką, šios taisyklės būtų taikomos ne tik Europos regioninės plėtros, Sanglaudos bei Europos socialiniam (EFS+) fondams, bet ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės, Prieglobsčio ir migracijos bei Vidaus saugumo fondams, taip pat Sienų valdymo ir vizų priemonei. EP taip pat siekia įtraukti į šį sąrašą Europos žemės ūkio fondą kaimo plėtrai. Visi šie fondai kartu sudaro apie trečdalį viso ES biudžeto.

EP, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos