Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
Kai kurie grūdai įtraukti į Ukrainos importui jautrių produktų sąrašą Papildyta
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Briuselis.  Europos Sąjungos valstybės narės ir europarlamentarai susitarė dar metams – iki 2025 m. birželio 5 d. – pratęsti Ukrainos žemės ūkio produktų eksporto į ES importo muitų ir kvotų sustabdymą, siekiant paremti Ukrainą besitęsiančio Rusijos pradėto karo metu.

Komisija gali imtis skubių veiksmų ir nustatyti bet kokias priemones, kurios, jos nuomone, yra būtinos, jei dėl importo iš Ukrainos labai sutriktų ne tik bendroji ES rinka, kaip buvo iki šiol, bet ir vienos ar kelių ES šalių rinkos.

Anksčiau siūlyta importui jautriausiems produktams – paukštienai, kiaušiniams ir cukrui – numatyti sustabdymo mechanizmą, kurį taikant importas būtų stabilizuotas iki vidutinės 2022 ir 2023 m. importo apimties. Tai reiškia, kad šių produktų importui viršijus tokią apimtį būtų vėl pradėti taikyti tarifai.

Bioversija 2024 04 26 m7

Dabar laikotarpis pratęstas metais – nuo 2021 iki 2023-iųjų, o į šį sąrašą įtrauktos avižos, kukurūzai, kruopos (grūdai be išorinių lukštų) ir medus. Nors į sątašą miežiai ir kviečiai neįtraukti, tačiau  Komisija įsipareigojo imtis veiksmų, jei iš Ukrainos padidėtų kviečių importas. Tiesa, dauguma europarlamentarų neseniai balsavo už tai, kad apribojimai būtų taikomi visiems grūdams.

Taip pat nuo 21 iki 14 dienų sutrumpinamas automatinės apsaugos įjungimo laikotarpis.

Europos Parlamentas ir Taryba dabar turės galutinai uždegti žalią šviesą laikinajam susitarimui. Dabartinis susitarimas dėl Ukrainos žemės ūkio produktų eksporto į ES importo muitų ir kvotų sustabdymo galioti baigs birželio 5 dieną. Naujos taisyklės turėtų įsigalioti iš karto pasibaigus dabartiniam susitarimui.

Parengta: pagal Europos Parlamento inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos