EK leido skirti paramos Lietuvos kiaulienos ir paukštienos verslui
2021-05-26

Vilnius. Europos Komisija (EK) patvirtino 6,8 mln. eurų vertės Lietuvos paramos kiaulienos ir paukštienos sektoriams, nukentėjusiems nuo koronaviruso protrūkio, schemą. Ji patvirtinta pagal laikinąją valstybės pagalbos sistemą.

Taip siekiama užtikrinti pakankamą likvidumą pagalbos gavėjams, kurių apyvarta nuo 2020 metų spalio iki šių metų birželio sumažėjo bent 30 proc., palyginti su tuo pačiu metu pernai, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Valstybės paramą tiesioginių dotacijų forma galės gauti visos įmonės, veikiančios kiaulienos ir paukštienos gamybos ir perdirbimo srityse. 

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Schemos tikslas – padėti padengti nepadengtas fiksuotąsias išlaidas ir tęsti veiklą protrūkio metu ir jam pasibaigus. Tikimasi, kad priemonė bus naudinga nuo 51 iki 100 gavėjų.

EK teigimu, priemonė yra būtina, tinkama ir proporcinga šalies ekonomikos sutrikimams atitaisyti.

Kiaulininkystės ir paukštininkystės sektoriaus atstovai dėl pandemijos bei išaugusių pašarų kainų jau kurį laiką kalbėjo apie tai, jog atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje ir sakė, kad nesulaukus valstybės pagalbos bus priversti stabdyti veiklą ar dar labiau mažinti gamybos apimtis.

BNS, MŪ  inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai