Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
BŽŪP
EK leido skirti paramos Lietuvos kiaulienos ir paukštienos verslui

Vilnius. Europos Komisija (EK) patvirtino 6,8 mln. eurų vertės Lietuvos paramos kiaulienos ir paukštienos sektoriams, nukentėjusiems nuo koronaviruso protrūkio, schemą. Ji patvirtinta pagal laikinąją valstybės pagalbos sistemą.

Taip siekiama užtikrinti pakankamą likvidumą pagalbos gavėjams, kurių apyvarta nuo 2020 metų spalio iki šių metų birželio sumažėjo bent 30 proc., palyginti su tuo pačiu metu pernai, pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Valstybės paramą tiesioginių dotacijų forma galės gauti visos įmonės, veikiančios kiaulienos ir paukštienos gamybos ir perdirbimo srityse. 

Bioversija 22 02 02

Schemos tikslas – padėti padengti nepadengtas fiksuotąsias išlaidas ir tęsti veiklą protrūkio metu ir jam pasibaigus. Tikimasi, kad priemonė bus naudinga nuo 51 iki 100 gavėjų.

EK teigimu, priemonė yra būtina, tinkama ir proporcinga šalies ekonomikos sutrikimams atitaisyti.

Kiaulininkystės ir paukštininkystės sektoriaus atstovai dėl pandemijos bei išaugusių pašarų kainų jau kurį laiką kalbėjo apie tai, jog atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje ir sakė, kad nesulaukus valstybės pagalbos bus priversti stabdyti veiklą ar dar labiau mažinti gamybos apimtis.

BNS, MŪ  inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos