Briuselis mano, kad paramai turi būti nustatytos lubos
2017-11-06

Dublinas. Europos Komisijoje kalbama apie tiesioginių išmokų dydžio limito nustatymą. Išmokų lubos Vienam žemės ūkio subjektui tenkančių pirmojo ramsčio išmokų suma negalėtų viršyti 60-100 tūkst. eurų. Apie tai pranešė kai kurios žiniasklaidos priemonės, tarp jų „Irish Independent".

Publikacijose nurodoma, kad siūloma riboti konkrečių ūkių gaunamas išmokas, o ne išlaidas kaimo vietovių plėtrai (antrasis BŽŪP ramstis). Tai yra skirtingos kategorijos.

Projekte siūloma daugiau dėmesio skirti ūkininkams, kurie gyvena vien iš savo darbo. Taip pat siūloma labiau remti smulkiaprekius ūkius, kurie prisideda prie aplinkosaugos klausimų sprendimo.

Daugiau nei 80 proc. ES tiesioginių išmokų tenka 20 proc. ūkininkų, o tiesioginės išmokos sudaro beveik du trečdalius visų ūkių pajamų Airijoje. Didesnes kaip 100 tūkst. eurų tiesiogines išmokas šalyje gauna apie 260 ūkininkų.

ES žemės ūkio komisaras Filas Hoganas patvirtino, kad Europos Komisija ieško būdų pertvarkyti išmokų sistemą, kad ilgametė finansinė perspektyva būtų subalansuota ir reali.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai