Vokietijai gresia antra didelė sausra
2019-05-02

Berlynas. Vokiečių ūkininkai su nerimu laukia lietaus. Jei jo nebus dar kurį laiką, šalis gali patirti dar didesnę sausrą nei pernai.

Praėjusią savaitę Berlyne buvo užfiksuota 26 laipsniai šilumos. Tai yra 11 laipsnių aukščiau mėnesio vidurkio ir tik 5 laipsniai žemiau rekordo. Orai šalyje primena 2018 m. sausą pavasarį ir karštą vasarą, kuri kaitino daugelį Vidurio Europos šalių, pranešė „Deutsche Welle“.

Pernai keturių mėnesių laikotarpis nuo balandžio iki liepos Vokietijoje buvo šilčiausias nuo pat temperatūros stebėjimo šalyje pradžios. 2018 metais apie 90 proc. Vokietijos teritorijos nukentėjo nuo sausros.

RVAC 21 09 30

Vokietijos meteorologijos tarnyba teigia, kad dirvožemio drėgmės trūkumas išlieka nuo 2018 m. sausros, kuri išliko, nes žiemą nebuvo daug kritulių. Teigiama, kad Vokietijoje dabar situacija blogesnė nei pernai tokiu pačiu metu.

Paprastai Vokietijoje žiemos yra drėgnos,  bet praėjusi nebuvo tokia. Nors Juoduosiuose miškuose pietų Vokietijoje iškrito daug lietaus ir sniego, tačiau kitur šalyje drėgmės buvo mažiau nei paprastai. Kai kurios vietovės netoli Berlyno dabar atrodo kaip išdžiūvusi dykuma.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai