Tarp invazinių augalų - ir muilinė guboja
2016-07-26

Vilnius. Aplinkosaugininkai primena, kad invaziniai augalai kenkia Lietuvos biologinei įvairovei ir išstumia vietines augalų rūšis. Dalis jų laikomi vietiniais, o kai kada - net specialiai sodinami darželiuose. Tarp tokių invazinių augalų - ir muilinė guboja.

Kai kurie invaziniai augalai dėl gražios išvaizdos ir malonaus kvapo patinka žmonėms, todėl pamirštama apie jų daromą žalą. Aplinkos ministerija primena, kad muilinė guboja taip pat įrašyta į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą, todėl ją skatinama naikinti, nors prieš keliasdešimt metų šis augalas dar buvo saugotas

Gubojos šaknų plotas labai didelis - net iki 15 kvadratinių metrų, todėl kadaise ją bandyta sodinti kaip kopas sutvirtinančią priemonę. Muilinė guboja Lietuvos pajūryje išsikerojo tiek, kad dabar jos sąžalynai kenkia kitoms augalų rūšims. Ypač didelę žalą gubojos sąžalynai kelia pajūrinei pienažolei, kuri paplitusi tik pajūryje ir labai negausiai.

Linas agro mob 21 08 02

Pastebėta, kad muilinės gubojos sąžalynai formuojasi ne tik pajūryje, bet ir kitose vietose. Aplinkosaugininkai ragina skinti gubojos žiedynus, nes taip sumažinamas jos plitimas sėklomis. Invazinių rūšių sąraše nurodyta, kad urbanizuotose teritorijose šis augalas gali augti, bet prekiauti ar kitaip jį platinti yra draudžiama.

Į Lietuvą sovietmečiu atkeliavo ne tik muilinė guboja, bet ir nemažai kitų invazinių augalų. Ministerija ragina prisidėti prie invazinių rūšių naikinimo ir taip apsaugoti Lietuvos biologinę įvairovę.

AM, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai