Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Aplinka, miškai
Prancūzijoje sparčiai nyksta paukščiai

Paryžius. Tyrimai parodė, kad Prancūzijoje kai kurių paukščių sumažėjo beveik dviem trečdaliais, dingus vabzdžiams, kuriais jie maitinosi.

Taip teigiama paskelbus nacionalinio tyrimo ir kito tyrimo, kurio metu tirti žemės ūkio regionuose  centrinėje Prancūzijoje gyvenantys paukščiai, išvadas. Paaiškėjo, kad per pastaruosius 15 metų Prancūzijos kaimo vietovėse paukščių sumažėjo trečdaliu, teigia mokslininkai. Kai kurių rūšių paukščių sumažėjo dviem trečdaliais, rašo „The Independent“.

Prancūzijos nacionalinio gamtos istorijos muziejaus išsaugojimo biologas Benoitas Fontainas (Benoit Fontaine), kuris buvo vienos studijos bendraautorius, situaciją vadina tragiška. Anot jo, kaimo vietovės po truputį išgyvena virsmo į dykumą procesą.

Bioversija m7 2024 02 22

Atsižvelgiant į išsamų kasmetinį surašymą, pradėtą dar ​​šimtmečio pradžioje, paaiškėjo, kad dirvinio vieversio populiacija sumažėjo trečdaliu, pievinių kalviukų (nuotraukoje) sumažėjo beveik 70 proc. Nacionalinį tyrimą atliko šimtai savanorių ornitologų.

Pagrindinė šios ekologinės katastrofos priežastis, pasak mokslininkų, yra intensyvus pesticidų naudojimas, ypač auginant kviečius ir kukurūzus.

Problema yra ne ta, kad paukščiai apsinuodija, o tai, kad vabzdžiai, kurie yra paukščių maistas, dėl pesticidų tiesiog išnyksta. Nepaisant šalies vyriausybės plano dvigubai sumažinti pesticidų naudojimą iki 2020 m.,  jo pardavimai šalyje didėja.

Naujausi tyrimai parodė panašias tendencijas visoje Europoje. Mokslininkai teigia, kad skraidančių vabzdžių kai kuriose šalyse sumažėjo 80 proc., o per 30 metų paukščių populiacija Europoje sumažėjo daugiau nei 400 mln.

MŪ inf. Andreas Trepte (Wikipedia) nuotrauka

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos