Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Aplinka, miškai
Nafta užliejo ūkininkų laukus

Rokiškis, gruodžio 29 d. Iš tarptautinio produktotiekio, kuriuo iš Polocko į Ventspilį pumpuojami naftos produktai, dešimtys tonų dyzelino užtvindė Rokiškio rajono Juodupės seniūnijos ūkininkų laukus, teršalai pateko į melioracijos griovius, kilo pavojus Vyžuonos upei. Avarijos priežastys nežinomos.

Seniūnijoje paskelbta ekstremali padėtis. Kol kas neaišku, kodėl naftos produktai išsiveržė į žemės paviršių. Tai turėtų paaiškėti atkasus bemaž dviejų metrų gylyje einantį vamzdį. Apie 2 val. nakties prietaisams užfiksavus slėgio kritimą produktotiekyje, saugos tarnybos išvyko ieškoti galimo nutekėjimo vietos. Tik apie 5 val. maždaug už 2 km nuo Juodupės, lomoje ties Bryzgių kaimu, pastebėtas maždaug 20 arų dyzelino ežeras. Degalai, nudažydami sniegą geltona spalva, į jį plūdo nuo kalvelės, per kurį nutiestas produktotiekis. Iš Biržų filialo atsigabenusios galingą techniką, bendrovės „Orlen Lietuva" produktotiekio apsaugos tarnybos žeme užvertė griovius, kad teršalai nepatektų į maždaug už kilometro tekančią Vyžuonos upę, rašo „Respublika".

Pasak Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Valdemaro Jakšto, kol kas dar nesuskaičiuota, kokią žalą aplinkai padarė beveik prieš dvejus metus už dešimties kilometrų toje pačioje Juodupės seniūnijoje išsiliejęs dyzelinas, nes valymo darbai tebevyksta. Beveik prieš porą metų, 2009-ųjų kovą, iš produktotiekio išsiliejęs dyzelinas buvo užteršęs beveik 14 hektarų pelkę. Teršalai pateko į Šaltojos upelį ir Vyžuona pasiekė seniūnijos centrą. Tąkart paaiškėjo, kad nuo produktotiekio per pelkę į negyvenamą sodybą už maždaug 2 km buvo nutiesta aukšto slėgio žarna. Spėjama, kad dyzelino vagis išdavė bebrai, pragraužę žarną. Pamatę, kad vagystės nuslėpti nepavyks, nusikaltėliai sudegino sodybą. Šio įvykio tyrimas tebevyksta. („Dyzelino potvynis Rokiškio rajone", „Respublika").

Šįsyk nustatyti avarijos mastą padėjo ir neseniai naftininkų įsigyti nepilotuojami lėktuvėliai. Išsiliejęs dyzelinas antradienį buvo pumpuojamas į specialias talpyklas ir cisternas. Surinkti teršalai geležinkeliu bus gabenami į Mažeikius ir ten naikinami. Kiek laiko truks valymo darbai, vakar niekas nesiryžo prognozuoti. Iš pradžių manyta, kad avariją sukėlė vagys, bandę prisijungti prie produktotiekio. Tačiau nelaimės vietoje nebuvo matyti nei automobilių provėžų, nei žmonių pėdų. Todėl manoma, kad galėjo trūkti produktotiekio vamzdis. Nustatytas pažeidimas yra po žeme esančio vamzdžio apačioje. Kol nebus surinkti į aplinką išsilieję degalai, tol nebus galima atkasti vamzdžio ir tiksliai nustatyti avarijos priežastį, rašoma „Lietuvos ryto" publikacijoje „Sniego pusnys tapo juodos".

Eltos inf.

Bioversija m7 2024 01 02
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Su kokiu klaidingu stereotipu apie ūkininkus susiduriate dažniausiai?
  Visos apklausos