Basf A1 2024 06 14 Basf m1 2024 06 14
Aplinka, miškai
Mažės administracinė našta vandenį išgaunant iš paviršinių vandens telkinių
Asociatyvi Shutterstock nuotr.

Vilnius. Aplinkos ministerija parengė ir teikia derinti Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių bei Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pakeitimo projektus.

Taršos leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisose siūloma numatyti, kad nuo 2025 m. sausio 1 d. nebereikės gauti taršos leidimo paviršinį vandenį išgaunantiems įrenginiams eksploatuoti.

Įgyvendinant Vandens įstatymo nuostatas, nuo 2026 m. sausio 1 d. asmenims, išgaunantiems vandenį iš paviršinių vandens telkinių, bus privaloma registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše.

Bioversija 2024 04 26 m7

Registracija šiame sąraše taps būtina, net jei ir turi TIPK leidimą arba taršos leidimo specialiąją dalį išgauti paviršinį vandenį. 

Tokių leidimų išdavimas užtrunka, už juos reikia mokėti valstybės rinkliavą, todėl siūloma taršos leidimų naujiems ūkio subjektams atsisakyti jau nuo 2025 m. pradžios.

Anot Aplinkos ministerijos, pakeitus šią tvarką, sumažės administracinė našta naujiems ūkio subjektams, bus išvengta reikalavimų dubliavimo, nes jiems nebereikės laikinai (iki 2025 m. gruodžio 31 d.) įsigyti taršos leidimo šiai veiklai vykdyti ir kartu registruotis paviršinį vandenį naudojančių asmenų registracijos sąraše. 

Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimų išdavimo, pakeitimo ir galiojimo panaikinimo taisyklių pataisomis ištaisomas pastebėtas teisės aktų nesuderinamumas, kai ūkio subjektui numatant išleisti nuotekas į kito asmens nuotekų tvarkymo sistemą, į TIPK leidimų sąlygas buvo įtraukiami duomenys iš nuotekų tvarkymo paslaugų teikimą patvirtinančių dokumentų (pvz., sutarčių tarp dviejų ūkio subjektų). Dėl to kildavo neaiškumų, ar tokių sąlygų pažeidimas laikomas leidimo sąlygų pažeidimu, dėl kurio gali būti panaikinamas leidimo galiojimas.

Priėmus šių taisyklių pakeitimus taip pat bus įgyvendintos nuo š. m. gegužės 1 d. įsigaliosiančios Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimų nuostatos, kuriomis įtvirtinta prievolė ūkio subjektui tam tikrais atvejais taikyti papildomas priemones reikšmingam neigiamam poveikiui aplinkai išvengti ar jį sumažinti, kompensuoti ir atkurti tai, kas pažeista.

Pastabas ir pasiūlymus dėl šių teisės aktų galima teikti Teisės aktų informacinėje sistemoje iki balandžio 8 dienos.

Šaltinis: AM
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos