BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Aplinka, miškai
Mantviliškio tvenkinys įžuvintas unguriukais

Kėdainių r. Mantviliškio tvenkinys įžuvintas unguriukais. Šiame vandens telkinyje paaugusios ir sustiprėjusios žuvys šalies upėmis pradės savo migraciją iki Kuršių marių ir Baltijos jūros. Unguriukus į tvenkinį paleido mažieji Mantviliškio gyventojai.

Tikimasi, kad tai prisidės prie jaunųjų suvokimo, kad visas žuvis reikia saugoti ir žvejoti tik leistinais būdais, nedraudžiamu metu.

Pasak Žuvininkystės tarnybos direktorės Indrės Šidlauskienės, ungurių veisimo programa vykdoma visoje Europos Sąjungoje, mat pastaruoju metu pasaulyje pastebimas spartus šių žuvų išteklių mažėjimas.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Labai džiugu, kad ir Kėdainių krašte atliekame visiems naudingus darbus. Lietuva nuo 2011 metų įgyvendina ungurių išteklių atstatymo planą, kurio iniciatorė buvo Europos Komisija. Prie šio plano ir išteklių atstatymo turi prisijungti visos šalys narės. Įžuvinimas vyksta visoje Lietuvoje -  iki šiol net 110 vandens telkinių yra įžuvinta daugiau nei 2 mln. vienetų unguriukų", - sakė tarnybos direktorė.

Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė (kairėje) ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė džiaugėsi, kad Mantviliškio tvenkinys buvo įžuvintas vertinga žuvimi - unguriu.

Pasak I. Šidlauskienės, buvo nupirkta apie 100 kilogramų maždaug 1 gramą sveriančių stiklinių unguriukų, kurie iš viso kainavo 50 tūkst. eurų. Visa tai finansavo Europos Sąjunga. Į Mantviliškio tvenkinį paleista 1 300 vienetų.

„Sustiprėję unguriukai upėmis pasieks Baltijos jūrą. Iš ten bandys per penkerius - septynerius metus pasiekti savo nerštavietes Sargaso jūroje ir, tikimės, sėkmingai ten dauginsis. Pasak mokslininkų, Kuršių mariose aptinkami unguriai net 80 proc. atvejų buvo įveisti dirbtinai. Likę 20 proc. - natūraliai. Tad akivaizdu, kad šiai, ypač vertingai žuviai reikia žmogaus pagalbos", - sakė I. Šidlauskienė.

Unguriukus į tvenkinį įleido mažieji mantviliškiečiai, jiems talkino Žuvininkystės tarnybos darbuotojai.

Įžuvinimo darbais džiaugėsi Kėdainių rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius. „Kauno ir Jonavos gyventojai mūsų vandens telkinius giria už tai, kad čia gausu žuvų. Kas dešimt metų yra atliekami vandens telkinių tyrimai, žiūrima, kokios žuvys gyvena, kokių trūksta. Pagal tas rekomendacijas įžuviname trūkstamas žuvis. Šiais metais jau buvo įžuvinti Angirių, Labūnavos, Juodkiškio vandens telkiniai", - sakė draugijos pirmininkas.

Pasak Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiojo specialisto Alfonso Čeidos, tikimasi, kad paleistos žuvys naujoje vietoje pripras, tačiau neišvengiamas ir natūralus dalies jų žuvimas.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos