BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Aplinka, miškai
Lietuvos miškuose - 21 tūkst. šernų

Vilnius. Aplinkos ministerija praneša, kad, naujausios apskaitos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra beveik 21 tūkst. šernų.  Dėl afrikinio kiaulių maro plitimo pavojaus šernai skaičiuoti vasario antroje pusėje, visoje šalies teritorijoje.

Apskaita siekta nustatyti, kiek šiuo metu šernų yra Lietuvoje ir kiek jų reikėtų dar sumedžioti, kad 2017 m. balandžio 15 d. šių gyvūnų populiacijos tankumas medžioklės plotuose nebūtų didesnis kaip 0,5 šerno vienam kvadratiniam kilometrui, o visoje šalyje būtų ne daugiau kaip 25 tūkst. šernų.

Apskaitos rezultatai rodo, kad jau dabar daugelyje savivaldybių šernų tankumas yra mažesnis nei 0,5 šerno, devyniose  šis rodiklis šiek tiek (0,535-0,677 šerno) viršija siektiną.

Bioversija 2024 04 26 m7

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko teigimu, tokie skaičiai nereiškia, kad viskas jau padaryta ir galima ramiai laukti nieko neveikiant. „Švelni žiema ir kitos palankios gamtinės sąlygos, tikėtina, lems gausias šernų vadas, ir jų vėl ims daugėti. Todėl medžiotojai turėtų ir toliau aktyviai šernus medžioti, kad šių gyvūnų būtų ne daugiau, negu numatyta, ir taip užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui plisti", - sako K. Trečiokas.

Šernų apskaitą medžioklės plotuose atliko šių plotų naudotojai, o medžioklės plotams nepriskirtose teritorijose, kurios yra valstybiniuose rezervatuose, - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Buvo naudotasi šių gyvūnų stebėjimo eiguvose, kvartaluose ir kitais vizualiniais būdais.

AM inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos