Lietuvos miškuose - 21 tūkst. šernų
2016-03-24

Vilnius. Aplinkos ministerija praneša, kad, naujausios apskaitos duomenimis, Lietuvoje šiuo metu yra beveik 21 tūkst. šernų.  Dėl afrikinio kiaulių maro plitimo pavojaus šernai skaičiuoti vasario antroje pusėje, visoje šalies teritorijoje.

Apskaita siekta nustatyti, kiek šiuo metu šernų yra Lietuvoje ir kiek jų reikėtų dar sumedžioti, kad 2017 m. balandžio 15 d. šių gyvūnų populiacijos tankumas medžioklės plotuose nebūtų didesnis kaip 0,5 šerno vienam kvadratiniam kilometrui, o visoje šalyje būtų ne daugiau kaip 25 tūkst. šernų.

Apskaitos rezultatai rodo, kad jau dabar daugelyje savivaldybių šernų tankumas yra mažesnis nei 0,5 šerno, devyniose  šis rodiklis šiek tiek (0,535-0,677 šerno) viršija siektiną.

Linas agro mob 21 04 01

Aplinkos ministro Kęstučio Trečioko teigimu, tokie skaičiai nereiškia, kad viskas jau padaryta ir galima ramiai laukti nieko neveikiant. „Švelni žiema ir kitos palankios gamtinės sąlygos, tikėtina, lems gausias šernų vadas, ir jų vėl ims daugėti. Todėl medžiotojai turėtų ir toliau aktyviai šernus medžioti, kad šių gyvūnų būtų ne daugiau, negu numatyta, ir taip užkirsti kelią afrikiniam kiaulių marui plisti", - sako K. Trečiokas.

Šernų apskaitą medžioklės plotuose atliko šių plotų naudotojai, o medžioklės plotams nepriskirtose teritorijose, kurios yra valstybiniuose rezervatuose, - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Buvo naudotasi šių gyvūnų stebėjimo eiguvose, kvartaluose ir kitais vizualiniais būdais.

AM inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai