Įteiktos premijos „Žmogus ir aplinka" konkurso laureatams
2014-12-30

Vilnius.  Pirmadienį Aplinkos ministerijoje apdovanoti kūrybinio žurnalistų konkurso „Žmogus ir aplinka" laureatai. Šiemet už kūrybiškumą ir profesionalumą atskleidžiant aktualias gamtosaugos problemas apdovanoti 4 žurnalistai.

Konkurse dalyvavo 19 autorių. Jie pateikė 63 darbus - straipsnius ar jų ciklus. Vertinimo komisija pirmąją vietą skyrė Rūtai Levickaitei už „DELFI" portale skelbtą aktualią brakonieriavimo problemą iškeliantį straipsnį „Lietuvos brakonierių žemėlapis: lietuvio „rekordas" pribloškia".

Antroji vieta atiteko Vytautui Ruškiui už dienraštyje „Šiaulių kraštas" skelbtą straipsnių ciklą, atskleidžiančiųneteisėtų statybų šalies saugomose teritorijose problemas.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Trečiąją vietą pasidalino du prizininkai - Jurgita Lapienytė ir Vytautas Žeimantas. J. Lapienytė interneto portale „15min.lt" paskelbė straipsnių ciklą apie galimus pažeidimus prie Balžio ežero. Prizinę vietą V. Žeimantui atnešęs straipsnis apie balinius vėžlius publikuotas mėnraštyje „Tėviškės gamta".

Konkurso nugalėtojus sveikino ir diplomus įteikė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius ir konkurso vertinimo komisijos pirmininkė Aistė Žilinskienė.

„Jau daugiau kaip dešimtmetį gyvuojantis konkursas „Žmogus ir aplinka" - tai būdas pagerbti ir įvertinti aplinkos temomis rašančių žurnalistų profesionalumą ir kūrybiškumą. Skatindami juos domėtis mums visiems aktualiomis temomis kartu siekiame ir žadinti žmonių susidomėjimą juos supančia aplinka, ugdyti jų sąmoningumą. Ir toliau kviesime žiniasklaidos atstovus kuo aktyviau prisidėti prie darnios aplinkos kūrimo ir jos puoselėjimo", - sveikindamas laureatus sakė aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas (nuotr.).

Sumanymas rengti kasmetį konkursą „Žmogus ir aplinka" gimė siekiant skatinti žurnalistus profesionaliai ir kūrybiškai informuoti visuomenę aktualiais aplinkos apsaugos ir statybos bei būsto plėtros klausimais, kelti svarbiausias šios srities problemas, stiprinti gyventojų dėmesį aplinkos kokybei, skatinti pilietines iniciatyvas tausojant gamtą ir rūpinantis gyvenamąja aplinka.

MŪ  inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai