Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Aplinka, miškai
Gamtos atkūrimo reglamentas sulaukia ne tik palaikymo
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Briuselis. Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas atmetė siūlymą dėl Gamtos atkūrimo reglamento. ES skėtinė žemdirbių organizacija „Copa-Cogeca“ sveikina tokį sprendimą ir teigia, jog toks EP komiteto sprendimas rodo, jog jiems tikrai rūpi žemdirbių interesai.

Kaip teigiama „Copa-Cogeca“ pareiškime, jie jau kurį laiką su pasibaisėjimu žiūrėjo, kaip gamtos atkūrimo pasiūlymas vis labiau ir labiau tolsta nuo realybės, praranda racionalų pagrindą.

Teigiama, kad palaikymo EP Komitete nesulaukta visų pirma dėl to, kad nuo pat pradžių Europos Komisijos (EK) siūlyme nebuvo atsižvelgta į neblogėjimo kriterijus, nesiūlytas tinkamas finansavimas, norint pasiekti užsibrėžtus tikslus. Klausimų kilo ir dėl agrarinių bei miškų ekosistemų.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Copa-Cogeca“ teigia taip pat negalinti pritarti dabartiniam siūlymui, nebent jis būtų stipriai koreguojamas, tuo pačiu dėkoja EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetui už pagarbą ūkininkams ir jų atstovavimą.

Žemdirbių organizacija pabrėžia, kad į tokį Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto sprendimą turi atsižvelgti ir Aplinkos komitetas. „Copa-Cogeca“ teigimu, geras Gamtos atkūrimo reglamentas negali būti sukurtas be aiškaus ūkininkų įsipareigojimo, tad vietoj grasinimų ir neaiškių susitarimų EK turėtų būti pasirengusi sėsti prie stalo ir būti realistiška bei racionali.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos