Basf A1 01 02 24 Basf 01 02 24 m1
Aplinka, miškai
Be ūkininkavimo nyksta saugomų teritorijų augmenija ir gyvūnija

Vilnius, rugpjūčio 7 d. Uždraudus ūkininkauti saugomose teritorijose padarė joms daug žalos, padėtis jose yra dramatiška, sako Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) direktorė Rūta Baškytė.

Todėl jau penkių draustinių ir regioninių parkų direkcijos priėmė sprendimus vėl leisti žmonėms ūkininkauti: ganyti, šienauti pievas, valyti upių ir ežerų pakrantes, rašo savaitraštis „Veidas".

Dėl draudimo ūkininkauti dar sovietmečiu įsteigtoje pirmojoje saugomoje teritorijoje - Žuvinto ežero pakrantėse - nuo maždaug 1980-ųjų ežeras pradėjo sparčiai seklėti, apaugti nendrėmis, švendrėmis, vilkdagiais, krūmais, kol tapo visiškai nebepasiekiamos šienaujančiai technikai, o čia saugomi paukščiai pradėjo nykti.

Bioversija m7 2024 02 22

"Vėl ūkininkauti mūsų parką apimančiame Dubysos slėnyje yra būtina, nes nebeganant sumažėjo pievų augalų, o ir pačių pievų struktūra visiškai pasikeitė. Šiandien mūsų pievose neberasi jau nei lipikų, šilokų, gegužraibinių augalų, o ir čiobreliai nebeauga, beliko tik vingiorykštės, dilgėlės, usnys, builiai ir plintantys invaziniai augalai", - Kurtuvėnų regioninio parko teritorijos padėtį apibūdino ekologas Vidmantas Lopeta.

Sumažėjus augalų, pastebimas ir retų augalų į Raudonąją knygą įrašytų drugelių nykimas, nebeperi ir visame areale nykstančios, bet Kurtuvėnų regioniname parke perėdavusios griežlės.

Aplinkosaugininkai už Europos Sąjungos bei valstybės biudžeto lėšas perka retus galvijus ir atiduoda ūkininkams neatlygintinai naudotis arba dar primoka, kad tik šie nuganytų nykstančias pievas. Vieno tokio gamtotvarkinio projekto vertė vidutiniškai siekia beveik 3 mln. litų.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos