Audra suniokojo 100 ha miško
2021-07-22

Vilnius. Savaitgalį siautusi audr išvertė ir išlaužė beveik 10 tūkst. kub. m medžių daugiau nei 100 ha plote, pranešė Valstybinių miškų urėdija (VMU).

Labiausiai nukentėjo miškai Biržų, Kazlų Rūdos ir Švenčionėlių regioniniuose padaliniuose – pastarajame išversta didžioji dalis medžių – daugiau kaip 5 tūkst. kub. m. Stiprus vėjas niokojo ir privačius miškus.

„Nors savaitgalį praėjusi audra nebuvo tokia smarki kaip „Laura“ ar „Ervinas“, tačiau kiekvienas išverstas ar išlaužytas medis – praradimas mūsų miškams. Dabar mūsų miškininkai kuo skubiau tvarkys vėjavartas ir vėjalaužas, kad išverstuose, nulaužytuose medžiuose neatsirastų kenkėjų židinių“, – sakė VMU vadovas Valdas Kaubrė.

RVAC 21 09 30

„Nusilpusius medžius puola kamienų kenkėjai – žievėgraužiai, išsiritusi nauja karta užpuola ir sveikus medžius“, – pridūrė jis.

Anot miškininkų, labiausiai nukentėjo spygliuočiai, daugiausiai – pušys. Kadangi pušies šaknis yra stipri ir eina giliai po žeme, vėjas medžio išversti nesugeba, todėl pušis dažniausiai lūžta per pusę.

Pernai praūžusi audra „Laura“ išvertė ir išlaužė daugiau kaip 205 tūkst. kubinių metrų medžių kiek didesniame nei 2,5 tūkst. hektarų plote. Anot miškininkų, tai beveik tiek pat, kiek sudaro bendras Kauno ir Šiaulių miestų plotas.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai