ŽŪM veikiausiai dirbs ir Vilniuje, ir Kaune (dar papildyta)
2019-10-02
Žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius

Vilnius. Viceministrui Petrui Narkevičiui pareiškus, kad Žemės ūkio ministerija nebus keliama į Kauną, ministras Andrius Palionis tikina, kad darbas, greičiausiai, vyks ir Kaune, ir Vilniuje.

„Ministerija į Kauną nebus keliama. (...) Sakau ministerijos poziciją“, – trečiadienį Seimo Kaimo reikalų komitete pareiškė viceministras. 

Konservatoriui Kaziui Starkevičiui paklausus, ar jis yra prieš premjero poziciją dėl ministerijos perkėlimo, komiteto vadovas „valstietis“ Andriejus Stančikas paragino „ta tema nebesiginčyti“.  

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Jaroslavas Neverovičius rugsėjo pabaigoje sakė, kad ministerijos perkėlimui į Kauną nebuvo gerai pasiruošta. 

Žemės ūkio ministerija BNS šią savaitę pranešė, kad jau sudaryta dar viena darbo grupė, kuri galutinai pasakytų, ar verta į Kauną kelti ministeriją. Ją sudaro 7 ministerijos atstovai (2 iš jų – profsąjungos nariai). 

BNS žiniomis, rugsėjo viduryje svarstyta galimybė perkelti 40 ministerijos darbo vietų į Kauną, iki 20 – į Alytų, iki 30 – į Panevėžį ir iki 20 į Šiaulius. Šiuo metu ministerijoje yra apie 220 darbo vietų.

Po šios greitai pasklidusios žinios Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad Žemės ūkio ministerija bus perkelta į Kauną, o priešingą poziciją pristatęs viceministras Petras Narkevičius nesuvokia savo pareigų.

„Viceministras galbūt nesusivokia, kokias pareigas užima, neseniai pradėjęs dirbti. Gal supras anksčiau ar vėliau, kad tai yra Vyriausybės sprendimas ir jis privalo būti vykdomas“, – žurnalistams Vyriausybėje trečiadienį pareiškė premjeras.

Ketvirtadienį ryte pasklido informacija, kad darbas vis dėlto gali vykti keliuose miestuose, o viceministras esą „išsireiškė ne taip visiškai tiksliai“. Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, ŽŪM greičiausiai dirbs ir Kaune, ir Vilniuje, o jis pats turėtų likti dirbti sostinėje.

Pasak ministro, galutinai į perkėlimo klausimus atsakys darbo grupė, šiuo metu vertinanti ministerijos informacijos srautus, skyrių bendradarbiavimą ir ryšius su pavaldžiomis įstaigomis.

„Yra tokia bendra pozicija priimta, suderinta ir su premjeru, kad politiką formuojantys skyriai, kurie vykdo derybas ir dėl naujo finansinio laikotarpio, ir kurie administruoja paramos visas lėšas, turėtų išlikti Vilniuje. Kiti skyriai gal turėtų kraustytis į Kauną“, – Žinių radijui sakė A. Palionis.  

„Darbo grupės užduotis būtų tokia, kad bent jau tie skyriai, kurie bus Kaune, nedubliuotų darbo Vilniuje (...) Darbo grupė patvirtinta iki lapkričio 30 dienos, bet manau, kad tas darbas bus atliktas žymiai greičiau“, – aiškino ministras.

A. Palionis, kuris yra ir Seimo narys, teigė, kad pats turėtų likti dirbti sostinėje. „Na, jeigu politiką formuojanti dalis bus Vilniuje, tai turėtų ministras likti Vilniuje“, – sakė jis.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai