Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Ūkininke, marš atkurti daugiamečių pievų!

Vilnius. Apie 30 tūkst. ūkininkų gavo arba netrukus sulauks Nacionalinės mokejimo agentūros pranešimų dėl daugiamečių pievų, suartų per pastaruosius dvejus metus, atkūrimo, nurodant konkretų atkurtiną plotą.

Ministras K. Navickas socialinio tinklo paskyroje suskubo paaiškinti, kad tai išankstinis informavimas, kurį NMA privalo atlikti, nes taip numato ES reglamentas.

„Kitą savaitę su viceministrais ir specialistais tęsime konsultacijas, ieškodami palankiausio ūkininkams sprendimo!”, - ramina ministras.

Bioversija 2024 04 26 m7

Lietuva yra įsipareigojusi nemažinti daugiamečių ganyklų ir pievų plotų daugiau negu 5 proc. (palyginti su 2015 metais). Paaiškėjo, jų sumažėjo 11,25 proc., todėl suartas pievas privalu atkurti.

Ministerija pateikė Europos Komisijai informaciją apie nedeklaruotų pievų plotus, gyvulių skaičiaus mažėjimą ir kitus argumentus, kodėl nereikėtų atkurti suartų pievų, ir laukia Briuselio sprendimo. Ar atsiras prievolė daugiametes pievas atkurti, ūkininkai bus informuoti iki 2022 m. vasario 28 dienos.

Pareiga suartą žemę užsėti daugiamečiais žolynais numatyta tiems ūkininkams, kurie per pastaruosius dvejus metus pertvarkė daugiametes ganyklas arba daugiamečiais žolynais užsėtą žemę į kitos paskirties žemę. Preliminariais duomenimis, tokių žemdirbių yra maždaug 30 tūkstančių.

Kiekvienas pareiškėjas turėtų atkurti 53 proc. suarto ploto. Pavyzdžiui, jeigu pareiškėjas suarė 20 ha, jis turėtų atkurti 10,6  ha.

Daugiamečių pievų plotą reikėtų atkurti iki savo paraiškos pateikimo dienos, o ne iki bendro paraiškų rinkimo laikotarpio pradžios.

Atkuriant pievas turėtų būti sėjami žoliniai augalai, kurie privalo būti išlaikyti ir deklaruojami 5 metus iš eilės.

Jei pareiškėjo valdoje yra pievų ar ganyklų, kurios nėra daugiametės, t. y. deklaruojamos kodu GPŽ, pareiškėjas šiuos plotus gali deklaruoti kaip atkurtas daugiametes pievas (pasėlio kodu AGP) ir taip įvykdyti reikalavimą atkurti daugiametes pievas.

Taip pat pareiškėjas gali atkurti pievą ir kitame žemės plote, kuris anksčiau nebuvo deklaruotas kaip daugiametė pieva arba išvis nedalyvavo deklaravimo sistemoje

Šaltinis: ŽŪM
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos