Basf m1 2024 06 14
Agropolitika
Ūkiams modernizuoti – milijonai paramos
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Vilnius. Norintys modernizuoti ūkius, gali pasinaudoti parama investicijoms į žemės ūkio valdas. Numatytas skirtingas paramos intensyvumas pagal tai, kokio sektoriaus ūkį norima modernizuoti.

Pretenduoti į paramą investicijoms į žemės ūkio valdas gali tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys. Numatyta, kad pieninės galvijininkystės sektoriui atiteks 17 180 tūkst. Eur paramos lėšų, mėsinės galvijininkystės ir kitiems gyvulininkystės sektoriams – 17 384,823 tūkst. Eur, sodininkystės, uogininkystės, daržininkystės sektoriams – 10 000 tūkst. Eur, kitiems augalininkystės sektoriams – 17 180 tūkst. Eur, o lengvatinėms paskoloms skirta 12 003,937 tūkst. Eur paramos lėšų.

Parama skiriama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklą „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.

Bioversija 2024 04 26 m7

Vienam projektui skirta investicinė parama negali viršyti 300 tūkst. Eur bei 600 tūkst. Eur, kai teikiama investicinė parama ir kai pateiktame projekte numatyta įgyvendinti kolektyvines investicijas arba pateiktame projekte numatytos sąlygas atitinkančios statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto išlaidos.

Didžiausia paskolos suma vienam paskolos gavėjui negali viršyti 200 tūkst. Eur.  Jei teikiama investicinė parama ir lengvatinė paskola, tuomet didžiausia paskolos suma vienam paskolos gavėjui negali viršyti 500 tūkst. Eur. 

Parama negali viršyti 800 tūkst. Eur, kai teikiama investicinė parama ir lengvatinė paskola ir kai pateiktame projekte planuojamos kolektyvinės investicijos arba numatytos sąlygas atitinkančios statybos, rekonstravimo ar kapitalinio remonto išlaidos.

Skirtingas intensyvumas pagal ūkio veiklą

Paramos investicijoms į žemės ūkio valdas intensyvumas priklausys nuo to, kokiame sektoriuje yra vystoma veikla, ir kitų aplinkybių. Kai užsiimama gyvulininkyste, sodininkyste, daržininkyste ir uogininkyste, finansuojama 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Paramos intensyvumas padidinamas 20 proc. punktų jauniesiems ūkininkams, pateikusiems paramos paraišką 5 metų laikotarpiu po įsikūrimo, pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, įgyvendinantiems kolektyvines investicijas, pareiškėjams, ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių.

Vystantiems augalininkystę pareiškėjams finansuojama 40 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Čia taip pat intensyvumas padidinamas 20 proc. punktų jauniesiems ūkininkams ir ūkininkaujantiems vietovėse, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių.

Kai užsiimama prekinių žemės ūkio produktų, pagamintų ar išaugintų valdoje, apdorojimu (rūšiavimu, pakavimu, surinkimu ir t. t.), perdirbimu ir tiekimu rinkai arba pripažinto žemės ūkio kooperatyvo tik iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų supirkimu ir realizavimu, supirktų iš savo narių jų valdose pagamintų ar išaugintų žemės ūkio produktų perdirbimu ir iš jų pagamintų maisto ir ne maisto produktų realizavimu, finansuojama 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Paramos intensyvumas padidinamas 20 proc. punktų pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, įgyvendinantiems kolektyvines investicijas vieno iš pripažinto žemės ūkio kooperatyvo narių valdoje gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuose.

Taip pat – ir pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, kurie patys užsiima žemės ūkio produktų gamyba ir įgyvendina kolektyvines investicijas gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir uogininkystės sektoriuose.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos