Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Agropolitika
Rusiškų grūdų krovinius planuojama tikrinti nuo kovo vidurio
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) nusprendus stabdyti ir tikrinti visus iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamus grūdų krovinius, ji tikisi, kad griežtesnė patikra prasidės nuo kovo 14 dienos. 

Ministro Kęstučio Navicko įsakymas dėl to Teisės aktų informacinėje sistemoje paskelbtas pirmadienį, bet dar 10 darbo dienų jam galima teikti pasiūlymus. 

„Įsakymas galėtų įsigalioti kovo 14 dieną, jeigu nebus gauta kritinių pastabų“, – BNS pranešė ministerija. 

Bioversija 2024 04 15 m7

Maisto ir veterinarijos tarnybos direktorės įsakymo projektą dėl tokios kontrolės maistiniams grūdams planuojama paskelbti antradienį. Jis taip pat įsigaliotų nuo kovo 14 dienos. 

Ministerija pažymi, kad su verslo asociacijomis dar bus aptartos galimos rizikos dėl papildomos administracinės naštos. Anot jos, tokių teisės aktų įsigaliojimui įprastai taikomas trijų mėnesių terminas.

„Tačiau mes ankstesnį įsigaliojimo terminą argumentuosime tuo, kad išliks ta pati administracinė našta, tik suintensyvės kontrolė“, – nurodė ministerija.

Latvijai praėjusią savaitę laikinai uždraudus Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produkcijos ir pašarų importą, Lietuvos Žemės ūkio ministerija pirmadienį pranešė griežtinanti iš Rusijos bei kitų padidintos rizikos šalių įvežamų grūdų kontrolę, tačiau visiškai uždrausti jų įvežimo neketina.

Bus stabdomi ir tikrinami visi iš tokių šalių vežami maistui bei pašarams skirti grūdai ir jų produktai, o sugriežtintos priemonės bus taikomos tiek į Lietuvą importuojamai, tiek tranzitu per Klaipėdos uostą išvežamai produkcijai.

Į padidintos rizikos šalių sąrašą įtrauktos Rusija, Baltarusija, Moldovos vyriausybės nekontroliuojama Padniestrė, Rusijos aneksuotas Krymas ir kitos Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamos šalies teritorijos, Sakartvelo vyriausybės nekontroliuojamos Abchazija ir Pietų Osetija. 

Riboti rusiškų grūdų tranzitą ragino ir sausį protestus surengę Lietuvos ūkininkai.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos