Rusija stabdys vakarietiško maisto patekimą per Baltarusiją
2019-04-11

Maskva. Rusijos veterinarijos ir fitosanitarijos tarnyba („Rosselchoznadzor“) paskelbė, jog nuo balandžio 12 dienos bus draudžiama į šalį įvežti obuolius ir kriaušes iš Baltarusijos.

Toks sprendimas aiškinamas tuo, kad per Baltarusiją bandoma importuoti šią produkciją iš valstybių, kurioms Rusija taiko importo embargą. Pasak „Rosselchoznadzor“ vadovo Sergejaus Dankverto, vien tik per pirmąją šio mėnesio savaitę pasienyje su Baltarusija buvo sulaikyti 36 vilkikai, į Rusiją gabenę obuolių ir kriaušių krovinius be dokumentų.

„Vaisius bandyta įvežti nelegaliai“, – pabrėžė S. Dankvertas. „Rosselchoznadzor“ neatmeta galimybės uždrausti taip pat braškių, Pekino kopūstų ir pievagrybių įvežimą iš Baltarusijos.

RVAC 21 09 30

Rusijoje per beveik ketverius embargo vakarietiškam maistui galiojimo metus specialiuose, uždaruose poligonuose sunaikinta 27,624 tūkst. tonų maisto produktų, atgabentų iš šalių, kurioms taikomas tiekimo draudimas.

„Rosselchoznadzor“ duomenimis, nuo 2015 metų rugpjūčio tokios produkcijos sulaukta 27,903 tūkst. tonų, iš jų augalininkystės produkcijos – 26,746 tūkst. tonų, gyvulininkystės – 1,157 tūkst. tonų.

2015 metų liepos pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo nurodė nedelsiant pradėti naikinti visus į šalį nelegaliai įvežtus maisto produktus. Prekybos embargą Rusijos valdžia paskelbė 2014 metų rugpjūtį pradžioje, reaguodama į Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas dėl Rusijos aneksuoto Krymo ir dėl jos paramos separatistams Ukrainos rytuose. Vienas jo tikslų – skatinti maisto gamybą šalyje.

Iš pradžių embargas buvo paskelbtas vieneriems metams, galiojo JAV, ES, Australijoje, Kanadoje, Norvegijoje pagamintiems maisto produktams. Po metų šį valstybių sąrašą papildė Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų – Ukraina.

2015-ųjų rugpjūtį V.Putinas embargo galiojimą pratęsė metams, po metų – pratęstas dar metams, užpernai birželį – iki 2018 metų pabaigos, pernai liepą – iki 2019-ųjų pabaigos.

„Interfax“-BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai