Pluoštinių kanapių augintojams - palankesnės sąlygos
2015-11-13

Vilnius. Seimo Kaimo reikalų komitetas trečiadienį pritarė Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimams, sudarantiems palankesnes sąlygas ir numatantiems paprastesnius reikalavimus šios kultūros augintojams.

Žemės ūkio ministerijos parengtose įstatymo pataisose siūloma įteisinti paprastesnius reikalavimus auginant kanapes nedideliais ploteliais sodininkystės tikslais bei galimybę veisti naujas veisles tinkančias Lietuvos klimatui, panaikinamas perteklinių pažymų teikimas.

Tai pat pakoreguota nuostata, kuri numatė, kad kanapių plotas, skiriamas melioracijos griovio ar nedidelio vandens telkinio, turėjo būti traktuojamas kaip atskiri laukai ir iš kiekvieno jų turėjo būti  imami atskiri mėginiai THC nustatymui.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

Seimo nario Petro Čimbaro teigimu, nustačius, kad barjeras iki 8 metrų nedalina vieno lauko į du, ūkininkai nemažai sutaupys, nes vieno tyrimo kaina siekia 141 eurą, ir tokiu būdu bus paskatinta perspektyvaus žemės ūkio sektoriaus plėtra.

Pernai įsigaliojus Pluoštinių kanapių įstatymui ši augalininkystės sritis ėmė sparčiai plėstis. Šiais metais buvo deklaruotas 2348 ha plotas, plėtojasi ir perdirbimas bei įvairiapusis šio produkto pritaikymas. Kaimo reikalų komiteto teigimu, nors priimant įstatymą buvo daug nuogąstavimų ir patvirtinti ypatingai griežti reikalavimai, jokių rimtų nusižengimų nustatyta nebuvo.

LRS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai