Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Agropolitika
Pieno ūkininkų protestas Vilniuje: reikalavimas K. Navickui atsistatydinti

Vilnius. Lietuvos pieno gamintojai prie Seimo rengia didžiausią pastarojo meto protestą ir reikalaus bent 40 mln. Eur paramos ir žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko atsistatydinimo.

„Mums pagrindinis dalykas – ministro nuėmimas, antras klausimas yra dėl 40 mln. Eur, kaip mums išgyventi. Ministrui bus ruošiama interpeliacija“, – protesto išvakarėse sakė Jonas Vilionis, Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) prezidentas. 

Per protestą ketinama nemokamai išdalyti kelias tonas pieno, o jame dalyvauti planuoja per 2,5 tūkst. žmonių – ne tik pieno gamintojai, bet ir kailinių žvėrelių, paukščių, kiaulių, grūdų augintojai ir kt. atstovai.

Bioversija 2024 07 09 m7

Apie akcijos palaikymą ir dalyvavimą joje pareiškė kai kurie Lietuvos ir Latvijos parlamentarai, Latvijos ūkininkų atstovai.

Šiandien taip pat numatyti protestuotojų atstovų susitikimai su prezidento Gitano Nausėdos patarėjais, Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir galbūt su premjere Ingrida Šimonyte.

„Viskas bus: scena, pieno dalijimas, 11 val. mūsų delegacija eis pas prezidentą, 12 val. – pas Čmilytę. Vakar opozicija surengė susitikimą su Šimonyte, todėl mes jai irgi turime kvietimą, kad 13 val. ateitų ir mums pasisakytų. Ar ateis, nežinome“, – BNS teigė J. Vilionis.

Siekdama stabilizuoti krizinę situaciją sektoriuje, Žemės ūkio ministerija pienininkams gegužę pažadėjo iš valstybės biudžeto skirti 8 mln. Eur paramos už laikomas karves. Ūkininkai reikalauja bent 40 mln. eurų.    

Premjerė I. Šimonytė antradienį sakė, kad Vyriausybė disponuoja tik tomis lėšomis, kurios patvirtintos biudžete, ji gali jas perskirstyti svarbesniems uždaviniams, tačiau „tikrai niekur biudžete besimėtančių 40 mln. Eur, kaip kažkam galbūt atrodo, nėra“.  

Ministras K. Navickas pirmadienį pranešė, kad Lietuva sunkumų patiriantiems šalies pieno gamintojams Europos Komisijos (EK) prašo skirti po 18,6 mln. Eur paramos per ketvirtį, kol kainos normalizuosis. Tačiau tokiai paramai reikia visų ES šalių narių ministrų pritarimo, o jo laukti teks apie dvi savaites. 

Žemės ūkio ministerija vakar pranešė inicijuojanti Pieno įstatymo projekto pakeitimus, kuriais siekiama pagerinti ūkininkų padėtį ir derybines pozicijas su supirkėjais, lanksčiau nustatyti kainas, įvesti derybose daugiau skaidrumo.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos