


Vilnius. Pakeistos Strateginio plano intervencinės priemonės „Gyvūnų gerovė“ veiklos „Parama už geresnes naminių paukščių (broilerių, kalakutų ir vištų dedeklių) laikymo sąlygas ir sveikatingumo didinimą“ ir veiklos „Parama už 20 proc. didesnio ploto užtikrinimą penimoms kiaulėms“ įgyvendinimo taisyklės.
Pakeistos taisyklės papildytos informacija apie akredituotas laboratorijas. Nuo šiol visų paukščių (broilerių, kalakutų ir vištų dedeklių) augintojai, kreipdamiesi gauti I ir II lygio ekologinės sistemos išmokas, privalo užauginti paukščius be antibiotikų.
Išimtys taikomos, kai jų naudojimas būtinas ligų protrūkių ar epizootijų atvejais, siekiant sustabdyti ligos plitimą ūkyje, ir juos skiria veterinarijos gydytojas, įvertinęs ligos išplitimo riziką, o antibiotikų skyrimas yra pagrįstas gaišenos ir (ar) patologinės medžiagos, ir (ar) klinikinės medžiagos mėginio tyrimo, atlikto laboratorijoje, įtrauktoje į pagal Taisyklių 14.3 papunktį paskelbtą sąrašą, arba akredituotais metodais kitoje akredituotoje laboratorijoje, rezultatais, kuriais patvirtinamas tikslinis patogenas ir jautrumas antibiotikams.
Taisyklėse pakeistas ir kalakutų savaičių intervalas: užtikrinant, kad iki 6 sav. patelių ir patinėlių svoris 1 m² grindų plote neviršytų 23 kg; 6 sav. ir vyresnių patelių svoris – 51 kg; 6 savaičių ir vyresnių patinėlių svoris – 55 kg.
Taip pat panaikinta nuostata dėl naktinio poilsio, nuo šiol visiems paukščiams galioja ta pati sąlyga – pailsėti mažiausiai 8 val. be dirbtinio apšvietimo.
Su ministro įsakymu galite susipažinti čia.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ūkininkams siūloma leisti gaminti papildomai naminukės kokybės tyrimams
2025-04-30 -
Stambiems investuotojams valstybinė žemė – be aukciono
2025-04-24 -
Pakeistas paramos paraiškų tvarkaraštis
2025-04-23
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16
(0)