BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Kaimo reikalų komitetas pasigenda žemės ūkio gairių po 2027-ųjų
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Prasidedant Europos Sąjungos (ES) bendrosios žemės ūkio politikos prioritetų po 2027 metų svarstymui, Seimo Kaimo reikalų komiteto nariai pasigenda Lietuvos pozicijos, kokia kryptimi sektorius bus plėtojamas ateityje.   

Komiteto pirmininkas Viktoras Pranckietis kritikavo Žemės ūkio ministerijos pažymą, kad Europos Komisija (EK) kol kas nėra paviešinusi ES žemė ūkio plėtros po 2027 metų krypčių.   

„Ar mes Europos Komisijai pateikėme pasiūlymus? Mes turime būti labai aktyvūs teikdami pasiūlymus į būsimą programą, o ne tik laukti, kol kas pirštu parodys, ką turime daryti“, – trečiadienį komiteto posėdyje pareiškė V. Pranckietis.  

Bioversija 2024 04 26 m7

„Reikėtų labai aiškios Lietuvos politinės krypties ir pozicijos dėl žaliojo kurso perorientavimo, jeigu tokia politinė valia yra“, – pridūrė Lietuvos miško ir žemių savininkų asociacijos pirmininkas Algis Gaižutis. 

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA)  vadovas Eimantas Pranauskas piktinosi, kad Ministerija nekvietė LŽŪBA į pasitarimus dėl žemės ūkio krypčių.  

„Niekas mūsų nekvietė į tas diskusijas dėl žemės ūkio plėtros po 2027 metų, niekam mes neįdomūs“, – teigė jis.  

Žemės ūkio viceministras Vytenis Tomkus, pristatęs prioritetines priemones, pabrėžė, kad ES žemės ūkio krypčių po 2027 metų sąraše atsiras naujų iššūkių, kilsiančių dėl ES plėtros. 

EK reglamento dėl ES žemės ūkio krypčių po 2027 metų projektas turėtų būti valstybėms pateiktas derinimams šiemet.  

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos