Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Agropolitika
Įvardintas kandidatas į ministrus

Vilnius. Užimti žemės ūkio ministro postą siūloma vidaus reikalų viceministrui Giedriui Surpliui. Premjeras Saulius Skvernelis ketvirtadienį teigė, jog naujo ministro kandidatūrą prezidentei pristatys pirmadienį.

G. Surplys „Mano ūkiui“ sakė nekomentuosiąs galimo paskyrimo, kol nėra oficialios nominacijos.

Pasak S. Skvernelio, kuris ketvirtadienį nenurodė pavardės, kandidatas yra nesusijęs su žemės ūkiu ir į ministeriją turėtų atnešti „tam tikro naujumo, gyvumo, naujo požiūrio“, be to, pasak premjero, jis neturi tiesioginių verslo interesų su žemės ūkiu.

Bioversija 22 08 31

Vidaus reikalų ministerijoje G. Surplys yra atsakingas už regionų plėtrą, Europos Sąjungos finansinės paramos lėšų administravimą, asmens dokumentų išrašymą ir migraciją.

G. Surplys, kuriam gegužės 26 dieną sueis 38 metai, yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys, jis kandidatavo į Seimą 2016 metų rinkimuose.

Iki 2017 metų pradžios, kai tapo viceministru, yra dirbęs prezidentės Dalios Grybauskaitės kalbų rašytoju, užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko patarėju, Lietuvos karo akademijos dėstytoju. Taip pat yra dirbęs dienraščio „Lietuvos žinios“ pasaulio naujienų korespondentu, LRT televizijos laidos „Būk artistas!“ vedėju ir laidos „Ant palangės“ redaktoriumi.

Kandidatas į ministrus yra žemaitis, gimęs Plungėje. Du kartus tapo Lietuvos berniukų vicečempionu ir atstovavo Lietuvai Europos vaikų šachmatų pirmenybėse. Yra intelektinio žaidimo „Auksinis protas“ trečiosios vietos laimėtojas. Jis vedęs, su žmona Lina augina du vaikus: sūnų Faustą ir dukterį Elžbietą.

G. Surplys Lietuvoje studijavo politikos mokslus, o Jungtinės Karalystės Birmingemo universitete – diplomatiją.

BNS, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos