BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Agropolitika
Aktyviau tikrins įvežamas daržoves
Asociatyvi Pixabay (Alicja) nuotr.

Vilnius. Žemės ūkio ministerija kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) praneša stiprinanti įvežamų daržovių kontrolę. Taip siekiama išvengti rusiškos produkcijos.

Institucijų teigimu, tai daroma atsižvelgus į daržovių augintojų pasisakymus, kad galimai klastojant dokumentus agurkai ir pomidorai iš Rusijos per Lenkiją patenka į mūsų šalį.

Pranešama, kad VMVT sustiprino į Lietuvą įvežamų daržovių kontrolę, taip pat vertinama produktų sauga, atliekami į Lietuvą patenkančių produktų laboratoriniai tyrimai.

Bioversija 2024 04 26 m7

VMVT vadovės Audronės Mikalauskienės teigimu, iki šios dienos gauti laboratorinių tyrimų rezultatai atitiko teisės aktų reikalavimus.

Tarnyba sugriežtino ir vartotojams pateikiamos informacijos apie šviežių vaisių ir daržovių kilmės šalį tikrinimą. Vaisių ir daržovių kilmei nustatyti svarstoma pasitelkti ir Austrijos laboratorijos tyrimus. 

Lietuvos šiltnamių asociacijos vadovas Paulius Andriejavas sako, kad rinkoje jaučiama sustiprinta vaisių ir daržovių kontrolė, stebimas vietos gamintojų produkcijos paklausos augimas.

Anot žemės ūkio viceministro Vytenio Tomkaus, sugriežtinta kontrolė veikia ir kaip prevencinė priemonė. Jei anksčiau kažkas įveždavo produkcijos su suklastotais kilmės dokumentais, tai dabar tą darydamas susidurtų su kur kas didesne rizika.

Vis dėlto jis mano, kad efektyviausiai apribojimai veiktų visos Europos Sąjungos mastu. „Kai prekės patenka į bendrą ES rinką, vėliau daug sunkiau kontroliuoti jų judėjimą. Todėl turėtume siekti riboti šių prekių patekimą į ją“, – teigia viceministras.

Kovą Lietuva kartu su Latvija, Estija, Lenkija ir Čekija paragino Europos Komisiją išanalizuoti galimybę apriboti rusiškos ir baltarusiškos kilmės maisto produktų importą į ES.

Parengta: pagal ŽŪM inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos