Verslo informacija
Žinia šalies ūkiams: aukščiausio našumo kombainas – Lietuvoje, jį galima išbandyti
2018-07-31

Žemės ūkio technikos revoliucionierius, metų įrenginys, technikos stebuklas – tai tik keletas epitetų, taikomų praėjusiais metais Italijoje pristatytam naujausios kartos rotoriniam javų kombainui „MF IDEAL“. Pagyras užtvirtina skaičiai, produktyvumo ir našumo siekiančiam žemės ūkio verslui reiškiantys išties daug: palyginti su kitais panašiais kombainais šis užtikrina 31 proc. didesnį kūlimo-separavimo plotą, 18 proc. didesnė bunkerio talpą, 32 proc. didesnį iškrovimo greitį.

Jau nuo liepos 30 dienos „MF IDEAL“ kombainą galės išbandyti ir šalies ūkininkai – prasidės oficialus demonstracinis turas per Lietuvą. Jį organizuoja šiuo kombainu oficialiai prekiausianti žemės ūkio technikos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA).

Orientuotas į stambius ūkius

Gedimino Kvietkausko, EWA generalinio direktoriaus, teigimu, AGCO Europos derliaus nuėmimo centre Italijoje, sukurtas kombainas stambiems ir profesionaliems Lietuvos ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms leis žengti milžinišką kokybinį žingsnį derliaus nuėmimo darbuose.

„Keletas didžiausių šio naujojo kombaino privalumų – ilgiausias rotorius rinkoje, mažiausios degalų sąnaudos, unikali valymo sistema, patvarios ir atsparios dėvėjimuisi detalės. Įsivaizduokite, kombaine įmontuota kūlimo-separavimo sistema „Dual Helix“ leidžia pasiekti beveik trečdaliu didesnį kūlimo plotą nei iki šiol buvo įprasta. Be to, šis kombainas dirba it šveicariškas laikrodis – tiksliai, našiai, užtikrina itin mažą grūdų nuostolį, nes jie mažiau pažeidžiami“, – naująjį „MF IDEAL“ kombainą pristato G. Kvietkauskas.

Naujasis kombainas turi 17 tūkst. litrų talpos bunkerį, o jo iškrovimo sraigės greitis siekia net 140 litrų per sekundę. Jame įdiegta speciali „IDEALharvest™“ įranga automatiškai sureguliuoja visus kombaino nustatymus efektyviam ir komfortiškam darbui. Kombainas taip pat turi grūdų kokybės kamera ir jutiklius, kurie prižiūri kūlimo procesą ir automatiškai reguliuoja rotorių, ventiliatoriaus greitį bei sietų nustatymus, kad visą laiką būtų pasiektas maksimalus našumas.

„MF IDEAL“  galiūnas, kurį rinkai pristato tarptautinei korporacijai AGCO priklausantis prekės ženklas „Massey Ferguson“ buvo kuriamas ir tobulinamas šešerius metus. Per tą laikotarpį korporacija finansavo 45 prototipų gamybą, nuolat vykstančius laboratorinius ir lauko bandymus, kurie leido įvertinti naujojo kombaino darbo našumą visose kultūrose ir visomis sąlygomis.

Padės žengti į naują segmentą

Lietuvos žemės ūkio struktūra keičiasi – ūkiai konsoliduojasi ir stambėja. Pasak G. Kvietkausko, tai atveria naują ir dar neužpildytą rinkos nišą stambios ir itin galingos technikos prekybai.

„Lietuvoje daugėja ūkių, kuriems reikalinga didelių gabaritų ir labai aukšto pajėgumo technika. Mes norime dirbti su tokiais ūkiais ir padėti jiems pasiekti naujų kokybės ir našumo rezultatų, todėl plečiame savo siūlomą asortimentą, skirtą būtent profesionaliems ūkiams. Be to, šis naujasis „MF IDEAL“ kombainas neabejotinai taps dideliu EWA konkurenciniu pranašumu ir išskirtinumu“, – sako G. Kvietkauskas.

 „MF IDEAL 9“ prekybą EWA pradės 2019 metais, kai prasidės serijinė šio kombaino gamyba.

Norintieji išbandyti kviečiami registruotis

Į demonstracinį turą per Lietuvą naująjį „MF IDEAL 9“ kombainą EWA atsiveža mėnesiui – vėliau jis keliaus po kitas Europos šalis. Ketinama kombainą įdarbinti laukuose įvairiomis orų sąlygomis, kam jis yra puikiai pritaikytas, ir pademonstruoti ūkininkams visas jo galimybes.

Artimiausios demonstracijos vyks Panevėžio ir Pasvalio rajonuose, atitinkamai 08.01 ir 08.03 dienomis. Pristatymai vyks nuo 13 iki 18 val. Ūkininkai gali apsilankyti bet kuriuo metu.

Taip pat, pagal orus ir galimybes kombainai bus demonstruojami Jurbarko ir Šakių rajonuose.

Dėl tikslios demonstracijos vietos kreipkitės į savo regiono EWA vadybininką arba telefonu 8-679-67300.

Besidomintiems – daugiau detalių apie „IDEAL“ kombainus čia.

Užsakymo Nr.  9551

Gudinas - mobilioji apacia

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Neturiu ko pavydėti, dirbu su CLAAS, pirkau be paramos, o su banko lizingu. Galiu tik užjausti tuos kas dirbs su AGCO kombainais, pavydėti ten nėra ko. Kaip jau anksčiau rašiau konstruktorių spendimų yra tokių MF kombainuose, kad kai reikia dirbti su jais, atrodo kad paimtum ir sudaužytum konstruktoriaus galvą ir kombaino mazgus konstravusio smegenimis pateptum...

 • Kęstas

  (78.62.16.43)

  ale tu tikras B ir dar iš didžios raidės.

 • Dainius

  (84.15.34.19)

  Viskas kol kas tik žodžiai. Savo vertę jis turi laukuose įrodyt. Tada jau galima bus laikyt jį 780 konkurentu. MF savo kombainų gamintojos reputaciją kai kuriose rinkose yra sugadinus visiškai, tad tegul jau čia būna geras ir patikimas produktas.

 • vada

  (89.116.248.89)

  tos paramos tai cia nesamones , neturetu skirt grudininkam isvis . visi pinigai i gelezis nueina ir jokios naudos valstybei . vat gyvulininkystes ukiams tai super , kiek darbo vietu sukurtu kai ukis yra modernizuojamas . siaip super kombainas

 • Ekologas

  (193.189.87.89)

  Kombainas super. Tinkamas ir sausiems ir šlapiems laukams. Tikras tankas.

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Jeigu tektų pirkti iš savo uždirbtų lėšų, tai mažai kas pirktų. Dabar kai perkama iš vogtų paramos lėšų tai daugelis gundosi, nors kombaino našumas būtų išnaudojamas vos 20-30 proc., bet užtat pasipuikavimas ko vertas, kiek paramų išvogta.

 • Laimonas

  (80.111.6.102)

  Idomu kaip jo našumas padidėtų su varpų šukuotuve? per lauka toks aparatas turetu su vejaliu skristi su 9 metrais

 • to B

  (188.69.208.239)

  niekas čia nieko nepavydi,tik nereikia tada prašyt valstybės paramų kada būna prasti metai,kokie buvo pernai ir šiemet.Jeigu išgali pirkt kombainus už milijonines sumas,vadinasi apie paramas negali būti ir kalbų.

 • B

  (84.15.232.88)

  tamsta tiesiog pavydi , jis ne dzukijos kalvelems o platiems ir derlingiems laukams , maziuku jau nebegamina kaip ir smulkiu ukininku nebera , norit to ar ne bet pasaulis globaleja ir nieko cia nepakeisi , na nebent komentara koki pikta galima brukstelet kaipo toksai joo daro :-)

 • A

  (78.58.117.230)

  Tiesiog "idealus" kombainas Žemaitijos, Aukštaitijos ir Dzūkijos kalvelėms... O kai ne kurie konstruktorių sprendimai bado akis. Be to labai iliustratyvios pirma ir priešpaskutinė nuotraukos: pirmoje vamzdelių ir žarnelių raizgalynė, priešpaskutinėje palikti lauko kraštai. Na tiesiog idealu.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai