Gyvenimas toks...
Šokas Rokiškio rajone: supjaustytos dvi stirnos
2018-06-06

Rokiškis. Ūkininkė Birutė Dapkienė patyrė šoką, gretimuose ūkininko laukuose pamačiusi dvi užmuštas stirnas. Ji nori perspėti kitus, kad šienaujant atsitiktų mažiau tokių nelaimių.

„Šienautojai, ar žinot, kad pradedant šienauti lauką reikia jį pradėti nuo lauko vidurio! Kodėl? Todėl, kad spėtų išsilakstyti iš pievos laukinė fauna.

Važiuojant pas galvijus matau šviežiai nušienautoj pievoj varnas vaikančią stirną. Ne, ji nežaidžia. Ji gina nuo mėsėdžių varnų, savo kūdikėlių lavonus. Vienas kaukole supjaustyta ir nupjautom kojytėm vidury lauko guli, kitas už 100 metrų, taip pat perpjauta galva, išleistom žarnom. Vienas nuo kito apie 100 metrų. Bandė sprukti iš lauko, nepavyko. O mama įnirtingai bando išsaugoti, tai kas liko. Baisus vaizdas ir jausmas. Ašarom čia nepadėsi“, – rašo savo „Facebook“ profilyje B. Dapkienė.

B. Dapkienė „Mano ūkiui“ sako jau žinanti, kurio ūkininko laukuose tai nutiko ir kas sėdėjo už vairo. „Tačiau ne tai svarbiausia. Noriu, kad ir kitus perspėtumėte būti atsargesnius. Gaila stirniukų, po 2 savaičių jie jau būtų buvę stipresni ir greičiausiai likę gyvi“, – apgailestavo B. Dapkienė.

Ji visus paragino perskaityti šį „Mano ūkio“ straipsnį, kuriame kalbama ir apie tai, kaip šienaujant nesužaloti gyvūnų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji viršus

(8)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • A

  (78.58.117.230)

  Nuo birželio 1 dienos leidžiama stirninų medžioklė, jau 2 dieną šeštadienį medžiotojai siautėjo su optiniais taikikliais. Iš raistų ir krūmynų išbaidė gyvūnus į javus ir dar užsilikusias nenušienautas pievas... Ne ūkininkų čia kaltė, o amžinai alkanų medžiotojų. Jaunikliai dar nesustiprėjo, o medžiotojai jau dirba savo juodus darbelius, kažkodėl taip uoliai nenaikina nei bebrų, nei šernų...

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Pjaunant nuo vidurio daugiau kuro sudeginsi ir aplinką labiau užterši. Visiems be išimties labiau svarbu švari aplinka, ne koks žuvęs stirniokas, beje kuris toliau ganytusi ūkininko laukuose ir darytų ūkininkui žalą.

 • aukštaitis

  (37.157.149.6)

  kaip besiteisintumėt ponai ūkininkai -komentatoriai, bet jeigu pjausite nuo sklypo vidurio, kažkiek daugiau faunos pasiseks išgelbėti. Jokie gyvūnų globėjai neateis išvaikyti faunos iš Jūsų laukų. Jie Vilniuje su kartoniniais vilkais moka piketuoti

 • aldona.

  (86.38.106.149)

  supjaustytų ,susmulkintų šimtai ,jei ne tūkstančiai.tik apie dvi paskelbta.

 • ss

  (193.216.54.32)

  Ne pamokslus reikia neukininkams skaityti. Yra priemoniu, pvz davikliai atjungiantys arba pakeliantys sienapjove tan kur gali buti zuikiai ar stirniukai, bet dabar nekompensuoja jokios technikos, todel ukininkas nepajegus nusipirkti technikos naujoves ir taip gelbeti gamta. Galima butu specialia forma remti bet nafik geriau ukininkui morala ar bauda ipiesti. Nepadeda nei lenciugai nei pjovimas nuo vidurio - stirniukas iki 3 savaiciu uzliptas nebega, tokia prigimtis sleptis. Kiekvienais metais zusta stirniuku - ir isvengti labai sunku. Lai gyvunu globejai siulo ZUM ar AM suteikti parama papildomai irangai ant sienapjoviu - as pirmas isigysiu. (wildlife sensors - pagooglinkit)

 • Joo

  (78.62.27.35)

  Stirnos yra medžiotojų tad jie ir privalo jas ganyt ir vaikyt iš pievos. Gaila, bet šienaujant nėra kada jas vaikyt. Atvažiavus į lauką matosi,kad pievoje kažkas yra.

 • Nu jo

  (193.216.55.162)

  Tai jau tikrai mes turime savo gyvuliams pasara ziemai paruosri jei mes rupinsimes stirnomis kas ziema musu gyvuliais pasirupins???tuoj uzgriutu veterinarija ar kokia gyvuliu geroves draugija tai kaip paruosti pasara jo nenusienavus???!!!ka veikia gyvunu geroves visokios ten draugijos tegu ateina ir vaiko stirnas is lauku geruciu neprimete tegul dirba realiai o ne apsimeta kad gyvunai rupi. Musu pievos mes ir sienaujam.

 • Ūkininkas

  (78.62.171.38)

  Gaila, bet tai nepadeda. Čia tik šiek tiek sumažina tikimybę. Niekas to nenori daryti, bet nupjauti vistiek reikia

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas dirba ūkyje?
Orai