Agropolitika
Siūlo atsisakyti perteklinių reikalavimų ekologiniams ūkiams
2019-01-04
shutterstock.com nuotr.

Kaunas. Ekologinės gamybos sertifikavimo ir kontrolės įstaiga „Ekoagros“ siūlo peržiūrėti Ekologinio žemės ūkio taisykles ir atsisakyti privalomų dirvožemio tyrimų, privalomų tręšimo planų ir humuso balanso skaičiavimų, privalomos derliaus kontrolės ir kitų perteklinių reikalavimų bei užtikrinti paramą ekologiniams ūkiams ateityje.

„Ekoagros“ vadovas Gintautas Labanauskas kreipėsi į žemės ūkio ministrą dėl būtinybės remti finansiškai ekologiškai ūkininkaujančius Lietuvos ūkininkus pereinamuoju periodu tarp Europos Sąjungos (ES) finansinių laikotarpių, kai jie vienus ar dvejus metus negaus ES paramos.

„Ekoagros“ siūlo atsisakyti privalomo su ekologine gamyba susijusio išsilavinimo, privalomų reikalavimų sėjomainai, papildomų reikalavimų tręšiantiems laukus organinėmis trąšomis, privalomų dirvožemio tyrimų, privalomų tręšimo planų ir humuso balanso skaičiavimų, privalomos derliaus kontrolės, augalų tankumo kontrolės, papildomų reikalavimų sodams ir uogynams, papildomų reikalavimų šaltalankių uogynams, privalomų reikalavimų derliaus nuėmimo laikui. Šie papildomi pertekliniai reikalavimai nėra numatyti ES reglamentuose ir sunkina ekologinį ūkininkavimą.

„Pagrindinius reikalavimus ekologiniam sektoriui nustato Europos Komisija, nacionalines taisykles rengia Žemės ūkio ministerija, o mes atliekame sertifikavimo ir kontrolės darbus, – sako VšĮ „Ekoagros“ direktorius G. Labanauskas. – Ekologinio žemės ūkio taisyklės apibrėžia nuostatas, kurias reglamentuose leista nusistatyti pačioms valstybėms narėms. Jos nustato sertifikavimo tvarką, ekologinės gamybos proceso kontrolę bei papildomus reikalavimus ekologinei gamybai.“

Rašte Žemės ūkio ministerijai taip pat prašoma rasti galimybių pereinamuoju periodu tarp ES finansavimo laikotarpių užtikrinti ekologiškai ūkininkaujantiems ūkio subjektams paramą iš nacionalinio biudžeto – kad jie galėtų nepertraukiamai vykdyti ekologinę gamybą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(13)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Rikis

  Mėgsta pasakyti šiukslininkai bet daugumos įprastiniai laukai atrodo blogiau, o kai nueini į parduotuve KOKIO MAISTO IEŠKAI???? Sveikesnio, natūralesnio o paskui šaukiat spuogai beria vėžiai puola ĖSKIT TOLIAU TRĄŠŲ PESTICIDŲ SKONIO STIPRIKLIŲ PRISOTINTĄ MAISTĄ.

 • as RIKIUI

  SPAUSTI TUOS EKO SIUKSLINIKUS KOL SULTYS BEKS, nes jiems rupi tik ismokos.....

 • Rikis

  Visus tuos reikalavimus reikėtu perkelti CHEMIZUOTIEMS ūkiams, Redo teigimu jie visi labai geri, tik aš pažiūrėčiau kas nutiktu o tiesiog nupūstu visa ZUM.

 • Redas

  Ministerijai turėtų būt gėda dėl tokio Ekoagros direktoriaus.Atleisciau pirmą dieną.Paklauskite ūkininkų profesionalų ar tos priemonės padeda ūkininkavimui.jos visos reikalingos dirvožemio gerinimui o ne issidirbinejimui

 • A

  Kaip ir visuose kituose sektoriuose latifundijos gyvena smulkiųjų ūkių sąskaita. O tereikia apriboti išmokas nesąmoningo dydžio latifundininkams ir mažesniem paremti pinigų užteks su kaupu

 • Mikis

  Visados ūkininkus klaidindavo, kad tai Europos reikalavimai pagaliau išlindo yla iš maišo. Dalis reikalavimu yra tikslingi tik ne tie kurie yra skirti specialiai, kad ūkininkas patirtu nuostolius. Pvz. sėjomaina su žaliu pūdymu, žemės mėginiai ir dar kaikurie. Tiek NMA tiek konsultantai tiek ūkininkai visi supranta kam tie reikalavimai yra. Bet kam reikai apsimetinėti. Tobulėjimui ribų nėra, visiems gerų idėjų ir mažiau pykčio ir Lietuviško pavydo.

 • Na

  Geros mintys dėl reikalavimų. Daug beprasmių reikalavimų yra ir ne ekologiniams ūkiams. Bent jau augalų apsaugos žurnalą supaprastino,nors ir jo pildymo tikslingumas kelią daug abejonių. Kaip ir tręšimo planai.

 • b

  Nesusigaudau toj ekologijoj:ekologinis kula po 5 tonas,o tas,kurio purkštuvas iš lauko neišvažiuoja po 4t.

 • m

  nors vienas vadovas- žmogus su galva , o ne ufonautas( kuriam svarbu procedūros o ne reikalo esmė). Jeigu daugiau ir kitose įstaigose ir kitose srityse tokių vadovų būtų, ūkininkavimas ir gyvenimas Lietuvoje žymiai pagerėtų. Pagarba Labanauskui už drąsą.

 • Lo

  Juscius "reikalingus valdininkus" laiko už labai skaudžio vietos ir kam jau kam, bet Auga Lietuvoj klestės kitų ūkių sąskaita.

 • A

  Parama iki 100 ha ploto 100% , daliai ploto nuo100 iki200 ha 70% .daliai ploto nuo 200 iki 300 ha 50% ,kas daugiau 300 ha nemokama .Susijusiems ūkiams ,tokiems kaip JUŠKOS VALDOMOS Ž. Ū. BENDROVĖS peržiūrėt mokėjimus.

 • Kilimandžaras

  Ekoagros - pradėkit tikrinti ūkius, o ne imti kyšius už sertifikavimą. ŽŪM leidžia taisykles, o šita VŠĮ leidžia savo darbuotojams be jokios kokybės tikrinti ūkius. Ir dar plėšo akis. Nes jei neliks ekologinių ūkių, krizė jiems. Nebus pinigų surenkama. Kada užsukite pas ponus. Dramblio kaulo krėslai, nuolatinės kavos pertraukos, automobilių aikštelė lūžta nuo prabangių mašinų, algos keturženklės, kelionės, Ukrainos sertifikavimas...

 • Dainius

  Tai žinoma, kam juos tikrinti ir kontroliuoti, juk jie visi idėjiniai ekologai. Tik svarbiausia pingų daugiau duokit ir netrukdykit žmonėms dYrbt.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką įsigijote 2018 metais?
Orai