Žemės ūkio produkcijos eksportui - nauja rinka
2018-07-18

Liepos 17 dieną Tokijuje vykusiame ES ir Japonijos aukščiausiojo lygio susitikime pirmininkai Jeanas-Claude'as Junckeris ir Donaldas Tuskas pasirašė ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą su Japonijos Ministru Pirmininku Shinzo Abe.

Šis prekybos susitarimas – didžiausias ES susiderėtas susitarimas, sukursiantis atviros prekybos erdvę, apimančią daugiau kaip 600 mln. žmonių. Priėmus susitarimą išnyks didžioji dalis 1 mln. EUR vertės muitų, kuriuos šiuo metu kasmet sumoka į Japoniją eksportuojančios ES bendrovės. Be to, bus pašalintos įvairios ilgalaikės reguliavimo kliūtys, pavyzdžiui, automobilių pramonės sektoriuje.

Šiuo susitarimu svarbiausiems ES eksportuojamiems žemės ūkio produktams bus atverta 127 mln. Japonijos vartotojų rinka ir padidės ES eksporto galimybės įvairiuose kituose sektoriuose.

Vaderstad 12 05

Į susitarimą taip pat įtrauktas išsamus prekybos ir darnaus vystymosi skyrius; nustatyti aukščiausi darbo, saugos, aplinkosaugos ir vartotojų apsaugos standartai; stiprinami ES ir Japonijos įsipareigojimai darnaus vystymosi ir klimato kaitos srityse ir visiškai užtikrinama viešųjų paslaugų apsauga.

Taip pat šiandien ES ir japonija sėkmingai užbaigė derybas dėl duomenų apsaugos lygio tinkamumo. Jos susitarė pripažinti viena kitos duomenų apsaugos sistemas kaip lygiavertes. Dėl to duomenys tarp ES ir Japonijos galės judėti saugiai.

Dabar ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą turėtų ratifikuoti Europos Parlamentas ir Japonijos Parlamentas. Ratifikuotas susitarimas galėtų įsigalioti 2019 metais.

EK atstovybės Lietuvoje inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai