Vyriausybė pritarė dviejų tarnybų funkcijų sujungimui
2019-05-30

Vilnius. Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui sujungti Valstybinės augalininkystės tarnybos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos funkcijas, praneša siūlymą pateikusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM). 

Įstatymų pakeitimais siekiama mažinti ūkio subjektų priežiūrą atliekančių institucijų skaičių, kad verslo aplinka Lietuvoje taptų aiškesnė, skaidresnė, sumažėtų administracinė našta ir būtų taikomas vieno langelio principas.

„Reorganizavus šias dvi įstaigas, sujungus, mes per metus, pradiniais skaičiais, sutaupytume apie 100 tūkst. eurų ir atsisakytume 1,5 tūkst. kvadratų šiuo metu naudojamo administracinės ir kitos paskirties nekilnojamojo turto“, – Vyriausybės posėdyje sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys. 

Reorganizavus Valstybinę augalininkystės tarnybą (VAT) prie ŽUM, tarnybos teises ir pareigas perims Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas.

Įstatymuose numatyta, kad VAT vykdo fitosanitarijos, augalų apsaugos, trąšų, pluoštinių kanapių, augalų veislių registravimo ir teisinės apsaugos, grūdų ir jų kokybės gerinimo politiką, priežiūrą ir kontrolę. Šias VAT vykdomas funkcijas perims VMVT. Abi įstaigos turi laboratorijas – sujungus jas į vieną, bus sukurta bendra logistika ir suvienodintas apmokėjimas už paslaugas.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai