Tyrimas: pigiausiai apsipirkta „Lidl“ ir „Norfose“, brangiausiai – „Iki“
2020-08-14

Vilnius. Rugpjūčio mėnesį pigiausiai apsipirkti buvo galima „Lidl“ ir „Norfos“ prekybos tinkluose, o brangiausiai – „Iki“, rodo slaptas pirkėjų tyrimas.

Tai paaiškėjo palyginus populiariausių maisto prekių krepšelio kainų vidurkius prekybos tinkluose „Maxima“, „Lidl“, „Rimi“, „Iki“ bei „Norfa“. Tyrimų agentūra „SeeNext“ prekių kainas lygino Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose. 

Anot tyrimo, tų pačių prekių krepšelio kaina, priklausomai nuo miesto ir prekybos tinklo, svyravo nuo 31,78 iki 33,83 euro.

Tyrimui buvo pasirinktas 27 prekių krepšelis: vaisiai, daržovės, kruopos, makaronai, aliejus, saldumynai, pienas ir jo produktai, duona, batonas, mėsa ir jos produktai, gėrimai. 

„Lidl“ parduotuvėse už produktus pirkėjui teko sumokėti vidutiniškai 31,78 euro, „Norfose“ – 32,19 euro, „Rimi“ – 32,79 euro, „Maximose“ – 32,83 euro,  „Iki“ – 33,77 euro.

Anot tyrimo, panevėžiečiai gali apsipirkti pigiausiai, o Šiaulių gyventojams tenka sumokėti šiek tiek daugiau. Panevėžyje už minėtas prekes vidutiniškai sumokama 32,57 euro, Šiauliuose – 32,73 euro.

Pieno ir mėsos gaminius bei gėrimus už mažiausią kainą siūlė „Lidl“ prekybos tinklas, vaisius ir daržoves – „Norfos“ tinklas. Grūdinės kilmės ir visus likusius prekių krepšelio produktus žemiausiomis kainomis buvo galima įsigyti „Rimi“ parduotuvėse

Tyrimo duomenimis, kainų atžvilgiu nuo miesto faktoriaus nepriklausomu tinklu galima įvardinti tik prekybos tinklą „Lidl“, kurio visų miestų parduotuvėse prekių krepšeliai buvo įsigyti už vienodą pinigų sumą.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai