Sulaikytos 8 tonos pesticidų buvo falsifikatai
2021-05-21

Vilnius. Lietuvos muitinė sulaikė 8 tonas iš trečiosios šalies vežamų pesticidų, kurių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius siekė 140 tūkst. eurų.

Š. m. sausio 21 d. į Lietuvos Respubliką buvo bandyta įvežti 2000 kg insekticidų, 5000 kg fungicidų ir 1000 kg herbicidų iš trečiosios šalies, neturint tam reikalingų leidimų. Šiuos produktus draudžiama įvežti ir išleisti į laisvą apyvartą, nes jie neregistruoti Lietuvos Respublikoje.

Kaip skelbiama š. m. balandžio 16 d. priimtame Marijampolės apylinkės teismo nutarime, neteisėtai gabenamų prekių vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius, siekė 140 tūkst. eurų.

Atlikus šių prekių sudėties laboratorinius tyrimus vienoje nepriklausomoje ir gamintojų laboratorijose, paaiškėjo, kad šių produktų sudėtis skiriasi nuo originalių gamintojų produktų ir galima juos įvardinti klastotėmis.

„Kaip kiekviena mama geriausiai pažįsta savo vaiką, taip kiekvienas gamintojas geriausiai žino viską jo gaminamus produktus. Jei gamintojas, atlikęs sudėtingus augalų apsaugos produktų sudėties laboratorinius tyrimus, konstatuoja, kad tirti mišiniai yra ne jo gamyklos produktas ir turi tokių sudedamųjų dalių, kurių neturėtų būti legaliuose produktuose, sunku rasti argumentų, verčiančių tuo abejoti ir dengtis šališkumo korta“ – pabrėžė Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Zita Varanavičienė.

LAAA inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai