SEB: karantino suvaržymai sumažins Lietuvos BVP augimą
2021-01-15

Vilnius. Bankui SEB lapkritį prognozavus, kad šių metų Lietuvos ekonomika augs 3 proc., banko ekonomistas Tadas Povilauskas sako, kad griežtas karantinas sausį sumažins šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) augimą iki 2 procentų.

„Turiu sumažinti prognozę 2021 metams, 3 proc. BVP augimas yra per daug optimistinis. Manau, galutinis rezultatas šiemet bus iki 2 procentų“, – Baltijos šalių makroapžvalgos renginyje sakė T. Povilauskas. 

Pasak jo, spalio pabaigoje rengiant prognozes nebuvo galima numatyti, kokie suvaržymai laukia žiemą.

Tuo metu Latvijoje prognozuota, kad 2021-metais BVP augs 3,9 proc., o Estijoje – 3,3 procento.

Rudenį SEB prognozavo, kad Lietuvos BVP 2020 metais susitrauks 1,5 proc., Latvijos – 4,6 proc., o Estijos – 3,8 procento. T. Povilauskas praėjusių metų prognozių nekeitė ir užsiminė, kad Lietuvos ekonomikos smukimas bus mažiausias Baltijos šalyse.

„Tai priklauso nuo mažų skirtumų tarp šalių, pavyzdžiui, Lietuvoje turizmo dalis yra mažiausia Baltijos šalyse, be to, Lietuvoje transporto sektorius nesmuko taip smarkiai kaip Latvijoje ar Estijoje, turime didelį krovininio transporto sektorių“, – teigė ekonomistas.

Lietuvos bankas gruodį prognozavo, kad BVP šiemet augs 1,9 proc., tačiau jei pandemija bus sėkmingai suvaldyta, augimas siektų 4,5 proc., o jei tai užtruktų, BVP smuktų 3,3 proc.

Finansų ministerija skaičiavo, kad 2021 metais BVP galėtų augti 2,8 procento.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai