Paskirta nauja „Lietuvos žirgyno“ vadovė
2021-06-29

Vilnius. Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžios valstybės valdomos įmonės „Lietuvos žirgynas“ vadove tapo Felicija Kelmickaitė. Bendrovės valdyba naujo vadovo atranką paskelbė po to, kai dėl keistų paskyrimo aplinkybių ir skundų dėl veiklos kovą atleido buvusį žirgyno direktorių, kuris buvo paskirtas be konkurso.

„Lietuvos žirgyne“ taip pat pradėtas teisinis auditas, kuris turėtų atsakyti į klausimus dėl pernelyg žemomis kainomis parduodamų žirgų bei asmeninių interesų valdant „Lietuvos žirgyną“. Paaiškėjus audito išvadoms „Lietuvos žirgynas“ gali būti pertvarkomas.

Tai ne vienintelė Žemės ūkio ministerijai pavaldi valstybės valdoma įmonė, kurioje vyksta permainos.

Po atlikto teisinio audito valdyba atleido bendrovės „Jonavos grūdai“ direktorių ir šiuo metu paskelbta naujo vadovo atranka. „Jonavos grūdų“ teisinis auditas atskleidė galimą lėšų švaistymą ir tai, kad vienai iš bendrovės akcininkių įmonei „Agrokoncerno grūdai“ galimai buvo taikoma išskirtinai palanki kainodara.

Dėl to pagrindinis įmonės akcininkas – valstybė – galimai patyrė žalą, kuri preliminariai vertinama 700 tūkst. eurų. Žemės ūkio ministerija dėl pažeidimų kreipėsi į Generalinę prokuratūrą.

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas taip pat nurodė atlikti vidinį trijų ministerijai pavaldžių veislininkystės įmonių vidinį auditą. Gavus audito rezultatus bus sprendžiamas tolimesnis jų likimas.

Planuojama įvertinti ir kitų ŽŪM pavaldžių įmonių ir įstaigų veiklą bei spręsti dėl jų veiklos ar pertvarkos.

ŽŪM inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai