Ministerija neprašys atnaujinti teismo proceso dėl E. Bėronto grąžinimo į NMA
2018-12-21

Vilnius. Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovas Erikas Bėrontas lieka vadovauti agentūrai –Žemės ūkio ministerija neprašys teismo atnaujinti procesą dėl jo grąžinimo į pareigas. Antroji jo kadencija baigsis 2022 metais. 

„Žemės ūkio ministerija nesikreips į teismą, kad būtų atnaujinta byla, kurioje įsiteisėjusiu sprendimu NMA vadovas E. Bėrontas buvo grąžintas į pareigas“, – BNS pranešė ministerija. 

Anot jos, proceso atnaujinimas yra išimtinė procedūra, taikoma tik ypatingais atvejais, kai siekiama pašalinti akivaizdžius ir esminius bylos nagrinėjimo pažeidimus. 

„Dar kartą išsamiai išnagrinėję visą bylos medžiagą, teisininkai nerado joje akivaizdžių ir esminių pažeidimų“, – teigia ministerija. 

Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys spalį svarstė prašyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo  atnaujinti procesą. Šis teismas rugsėjo pabaigoje patenkino E. Bėronto skundą ir jį grąžino į agentūros vadovo postą bei įpareigojo jam sumokėti beveik 22,3 tūkst. eurų kompensaciją. 

Tuomet ministras teigė iškėlęs E. Bėrontui griežtus tikslus – per vienerius metus visos agentūrai pateiktos paraiškos turi būti įvertintos laiku, agentūra turi veikti skaidriai, per metus ji turi būti perkelta į Kauną. 

Tuometinis žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sausio pradžioje buvo paskyręs E. Bėrontą vadovauti agentūrai antrai kadencijai, tačiau vėliau gavęs papildomos Specialiųjų tyrimų tarnybos informacijos, sausio viduryje jį atleido.

Atleidus E. Bėrontą, Žemės ūkio ministerija skelbė naujo NMA vadovo konkursą, jį laimėjo agentūros direktoriaus pavaduotojas Tomas Orlickas. Po teismo sprendimo minėtas konkursas buvo anuliuotas.

BNS inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai