„Linas Agro“ skolinasi iš bankų 90 mln. eurų
2021-07-26

Vilnius. SEB ir „Swedbank“ lygiomis dalimis suteikė sindikuotą 90 mln. eurų paskolą žemės ūkio investicijų bendrovės „Linas Agro Group“ valdomai prekybos bendrovei „Linas Agro“. 

Paskolą „Linas Agro“ naudos apyvartos lėšoms – augalų sėkloms, trąšoms, mikroelementams ir kitai produkcijai įsigyti, taip pat derliui supirkti, pranešė SEB bankas.

„Šie metai grūdinių ir daugelio kitų kultūrų augintojams itin palankūs dėl padėties tarptautinėse rinkose, jie galės realizuoti derlių istoriškai aukštesnėmis kainomis, tad didėja ir lėšų derliui pirkti poreikis“, – pranešime sakė „Linas Agro“ vadovas Tomas Pučkis.

Anot jo, Lietuvoje šiemet kviečių pasėlių plotai didėjo 6 proc., rapsų – daugiau nei dešimtadaliu. Auga ir supirkimo kainos, todėl didėja ir lėšų derliui pirkti poreikis.

„Augant pagrindinių kultūrų, kviečių ir rapsų kainoms, mums svarbu, kad derlius būtų sklandžiai supirktas iš mūsų šalies ūkininkų“, – pranešime sakė SEB valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis. 

Pasak T. Pučkio, taip pat tikimasi, kad kooperacija su „Kauno grūdais“ didins prekybos ir eksporto apimtis.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai