Kauno grūdų bendrovė sumokėjo beveik 1 mln. Eur baudą
2020-01-20

Vilnius. Bauda bendrovei „Kauno grūdai“ už jau bankrutavusio Vievio paukštyno įsigijimą be Konkurencijos tarybos leidimo skirta teisingai, galutinai nutarė teismas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) sausio 16 dieną atmetė „Kauno grūdų“ skundą ir paliko galioti Vilniaus apygardos administracinio teismo 2018-ųjų birželį priimtą  sprendimą, pranešė Konkurencijos taryba.

Teismai patvirtino tarybos išvadą, jog „Kauno grūdai“, įsigiję apie 51 proc. Vievio paukštyno akcijų ir įmonės kontrolę, nepranešė Konkurencijos tarybai bei negavo jos leidimo.

Anot teismo, Konkurencijos taryba, skirdama 947,7 tūkst. eurų baudą, tinkamai įvertino pažeidimo pavojingumą, nustatė sunkinančią aplinkybę, kad Kauno bendrovė slėpė padarytą pažeidimą, siekdama išvengti priežiūros. 

LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

AB „Kauno grūdai" komentaras

LVAT sprendimas patvirtino, kad taikomi skirtingi standartai Konkurencijos tarybai ir verslo subjektams. Akivaizdu, kad Konkurencijos tarybos padarytos klaidos liko neištaisytos.

Iš teismo sprendimo aišku, kad teismas formaliai pažiūrėjo į koncentracijų priežiūrą -  tai tikriausiai ir buvo priežastis, kodėl teismai neatsižvelgė į realius faktus dėl AB „Kauno Grūdai“ nekaltumo. Lietuvoje veikiančios įmonės turės pratintis prie naujo požiūrio į koncentracijų priežiūrą, o Konkurencijos taryba surinks daugiau įmokų už tariamus pažeidimus.

AB „Kauno grūdai“ baudą, skirtą Konkurencijos tarybos nutarimu, sumokėjo.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai