Kaimo turizmo sodybos liko be darbo
2020-04-07

Vilnius. Lietuvoje karantino sąlygoms veikia maždaug ketvirtadalis kaimo turizmo sodybų, tačiau svečių jose mažai. Vis dėlto užklausų daugėja, sako asociacijos vadovė.  

„Iš visų asociacijai priklausančių sodybų dirba tik apie ketvirtis. Tiek sodybų yra pritaikyta ne sezonu dirbti normaliai, jeigu turėtų klientų“, – BNS sakė Kaimo turizmo asociacijos, vienijančiai apie 400 sodybų, prezidentė Agnė Vaitkuvienė.

Jos teigimu, visos didžiosios sodybos yra užsidariusios, veikia nebent mažytės.

„Sodybos, kurios yra didelės, organizuoja šventes, tiekia maitinimą, negali priiminėti žmonių grupių, užsidarė. Didžioji dalis sodybų bijo įsileisti žmonių, kad neatvažiuotų sergantys“, – pasakojo ji.  

Anot jos, kovą 90 proc. veikiančių sodybų neturėjo užsakymų, todėl bendros pajamos sumažėjo apie 50-80 proc.

„Apsistojo mažiau keliais kartais. Kai kuriose sodybose du keturis kartus, kitose 90-100 proc. (...) Tačiau žmonės ieško. Paieškos yra suintensyvėjusios ir kai nusibos tas karantinas, tada pradės važiuoti“, – teigė A. Vaitkuvienė.

Jos teigimu, dauguma sodybų atsisakė priimti norinčius izoliuotis žmones.   

„Mažai kas priėmė. Daugiausia apie Kauną, iki dešimt sodybų, nes turėjo sutartis su savivaldybe dėl tokių izoliacijos paslaugų teikimo“,  – sakė asociacijos vadovė.  

Lietuvoje karantinas dėl koronaviruso įvestas nuo kovo 16-osios.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai