G. Surplio komandą papildė dar vienas viceministras
2018-06-21

Žemės ūkio ministro Giedriaus Surplio komandą papildė dar vienas viceministras. Darbą pradėjo Darius Liutikas.

Keturiasdešimtmetis D. Liutikas Šiauliuose baigė Dainų vidurinę mokyklą. Vilniaus universitete įgijo geografijos bakalauro ir socialinių mokslų magistro laipsnius. Socialinių tyrimų institute baigė sociologijos doktorantūros studijas ir apgynė socialinių mokslų daktaro laipsnį. Naujasis viceministras yra daugiau kaip 30 sociologijos ir geografijos sričių mokslinių straipsnių, knygų autorius. Jis yra išleidęs penkias pažintines knygas lietuvių ir anglų kalba, taip pat parengęs kelias mokslines publikacijas ir knygą žemės ūkio bei klimato kaitos klausimais.

D. Liutikas jau penkiolika metų dirba Žemės ūkio ministerijoje, nuo 2013 m. iki paskyrimo į viceministro pareigas ėjo Kaimo plėtros departamento Programų priežiūros ir vertinimo skyriaus vedėjo pareigas.

Numatoma paskirtojo viceministro veiklos sritis – kaimo plėtros ir žuvininkystės koordinavimas. „Laukia daug svarbių darbų. Turime tinkamai pasiruošti naujai ES finansinei perspektyvai po 2020 metų, reikia inicijuoti 2014-2020 metų kaimo plėtros programos pakeitimus, paprastinti ES paramos administravimo procesus, ieškoti naujų bendradarbiavimo formų su žvejų bendruomene“, – teigia D. Liutikas.

„Darių jau seniai pažįstu kaip sąžiningą, kūrybingą, atsakingą žmogų, puikiai išmanantį savo sritį, turintį tarptautinio projektinio darbo žemės ūkio ir klimato kaitos srityje patirties. Tikiuosi, kad kartu įgyvendinsime daug naujų ambicingų idėjų“, – sako žemės ūkio ministras G. Surplys.
ŽŪM inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai