EWA pajamos šiemet augo 15 procentų
2018-11-05

Žemės ūkio technikos ir grūdų sandėliavimo įrangos prekybos bendrovė „East West Agro“ (EWA) per devynis šių metų mėnesius gavo  20,973 mln. eurų pajamų – 15 proc. daugiau, nei pernai sausį-rugsėjį, kai jos buvo 18,209 mln. eurų. 

Bendrovė šiemet per tris ketvirčius uždirbo 227 tūkst. eurų grynojo pelno, o pernai tuo pačiu metu patyrė 50 tūkst. eurų nuostolių, skelbiama EWA devynių mėnesių rezultatų ataskaitoje. 

EWA pažymi, kad pastarieji dveji metai Lietuvos ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms yra sudėtingi, dėl to ir naujos žemės ūkio technikos rinka vis dar neatitinka savo potencialo. 

„2017 metais derlių skandino liūtys, o šiais metais stichinė sausra išdžiovino pasėlius. 2018 metais bendras grūdinių kultūrų derlius yra apie 30 proc. mažesnis nei tikėtasi. Mažesnės ūkių pajamos ir sumažėjusios finansavimosi galimybės pristabdė investicijas į ūkių modernizavimą, daugeliu atvejų nukeliant jas į sekančius metus“, – rašoma bendrovės pranešime. 

EWA pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) šiemet augo 59 proc. iki 1,145 mln. eurų. 

Įmonės valdyba, įvertinusi iki metų galo matomas pardavimų perspektyvas ir rinkos aplinkybes, pakoregavo šių metų planuojamus veiklos rezultatus. Planuojama, kad įmonės pardavimų pajamos 2018 metais sieks 30,5 mln. eurų ir bus 16,7 proc. didesnės nei audituotos 2017 metų pajamos.

EWA  inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai