Eksportuotų ir importuotų prekių kainos mažėjo
2021-02-15

Vilnius. Lietuvos eksportuotų prekių kainos pernai gruodį, palyginti su 2019-ųjų gruodžio mėnesiu, sumenko 4 proc., o importuotų prekių – 4,5 proc. 

Per mėnesį (gruodį, palyginti su lapkričiu) eksportuotų prekių kainos padidėjo 0,6 proc., importuotų prekių – 1,5 proc., pranešė Statistikos departamentas.

Per mėnesį iš eksportuotų prekių labiausiai pabrango žalia nafta – 12,1 proc. Elektra pabrango 11,1 proc., pesticidai ir kiti agrocheminiai produktai – 8,1 proc., bet atpigo cementas, kalkės ir gipsas – 4,4 proc., atliekos, atliekų surinkimo produktai – 3,7, niekur kitur nepriskirta transporto įranga – 3 proc.

Iš importuotų prekių per mėnesį daugiausia pabrango žalia nafta – 10,2 proc. Rafinuoti naftos produktai pabrango 7,6 proc., atliekos, atliekų surinkimo produktai – 6 proc., bet atpigo niekur kitur nepriskirti, kasybos ir karjerų eksploatavimo produktai – 5,4 proc., žemės ūkio vienmečiai augalai – 3,7, avalynė – 2,6 proc.

Per metus iš euro zonos importuotų prekių kainos sumažėjo 0,2 proc., ne iš euro zonos – 8 proc. Per mėnesį iš euro zonos importuotų prekių kainos padidėjo 0,3 proc., ne iš euro zonos – 2,5 proc.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai