„Ekoagros“ vadovas susirgo, bet bus atleistas
2019-02-01

Vilnius. Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys penktadienį pasirašė įsakymą dėl už ekologiškų ūkių bei gamintojų sertifikavimą ir kontrolę atsakingos viešosios įstaigos „Ekoagros“ vadovo Gintauto Labanausko atleidimo, tačiau šiam susirgus, procesas kiek užtruks.  

G. Surplys „Ekoagros“ vadovą atšaukė nuo vasario 15 dienos. Tačiau sutartis pagal įstatymus nutraukiama po 2 savaičių nuo pranešimo įteikimo dienos.

„Jeigu dėl kokių nors priežasčių, pavyzdžiui, dėl laikino nedarbingumo, G. Labanauskas nepasirodys darbe ar vengs priimti pranešimą, ministerija imsis visų teisinių priemonių šioms kliūtims pašalinti“, – BNS pranešė ministerija.

Apie nedarbingumą, kurį turi iki vasario 6 dienos, BNS patvirtino pats G. Labanauskas. „Yra šiek tiek sveikatos problemų, bet, manau, tai laikina, susitvarkysiu“, – BNS sakė G. Labanauskas. 

G. Surplys praėjusią savaitę „Ekoagros“ vadovui pasiūlė trauktis, o apsispręsti jis turėjo iki šio ketvirtadienio. G. Labanauskui nesitraukiant, penktadienį G. Surplys planavo pats įteikti jam atleidimo lapelį.

Ministras teigia dėl „Ekoagros“ vadovo veiklos nuolat gaudavęs skundų, o jo kalbas apie galimą korupciją ministerijoje vadina „nešvaria savigynos akcija“.

G. Labanauskas sako, kad ekologinėje gamyboje galėjo būti sudaromos prielaidos naudoti chemikalus, dėl ko Lietuvos ekologinė produkcija praranda pasitikėjimą. 

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai