Anglijoje dėl paukščių gripo jau sunaikinta per 40 tūkst. kalakutų
2020-12-07

Londonas. Norfolko grafystėje, Anglijos rytinėje dalyje, vienoje paukščių fermų kilus labai patogeniško paukščių gripo H5N8 štamo protrūkiui, sunaikinta 30 tūkst. kalakutų, sekmadienį pranešė Jungtinės Karalystės (JK) leidinys „The Sun“.

Jo duomenimis, prieš savaitę paukštyne Šiaurės Jorkšyre dėl tokios pat priežasties teko sunaikinti dar daugiau kaip 10 tūkst. šių paukščių.

Nuo lapkričio pradžios Anglijoje buvo pranešta apie septynis paukščių gripo H5N8 protrūkius ir vieną mažai patogeniško H5N1 štamo protrūkį, rodo JK Aplinkos, maisto ir kaimo plėtros departamento duomenys.

JK veterinarijos tarnybos pabrėžia, kad nepaisant šios infekcijos plitimo paukštynuose, „grėsmė žmonių sveikatai yra itin menka“. Nepaisant to, Anglijoje, Škotijoje ir Velse griežtesni reikalavimai paukštynams įsigalios gruodžio 14-ąją, siekiant išvengti naujų šios ligos protrūkių, rašo „The Sun“.

Kita vertus, tolesnis infekcijos plitimas ir masinis kalakutų, kurie yra viena pagrindinių britų kalėdinio stalo puošmenų, naikinimas gali lemti šios paukštienos stygių parduotuvėse švenčių išvakarėse, pažymi leidinys.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai